Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zabezpečení?

Zdravím a jsem tady znovu,
mám v PC nainstalované Sbybot,Ad Aware a SuperAntispyware
dělám kontrolu jednou týdně,ale musím mít vše nainstalované?Nestačí z toho jen jeden?Jinak mám zabezpečení Nod32.Zatím mám PC čistý a proto se ptám....

loading...

Důležitá je "hygiena" uživatele, když nelezeš na žádné warez, porno, atd... stránky, tak není potřeba mít žádnou rezidentní službu na hlídání spywaru, adwaru, atd... Antivir bych samozřejmě doporučil, nikdy nevíš co neseš na klíčenkách, v mailu... Jednou za čas to projeď SuperAntispywarem...

Ale ani to tě neochrání na 100%, jak si spousta uživatelů naivně myslí. Viry, trojany a další havěť je vždy o krůček napřed, než antivirus a ostatní.
V omezeným účtu je zakázán přístup do systémových oblastí, takže se ta havěť ani nemá kam "zavrtat", tím pádem ani není problém se jí zbavit. Jakmile ti to jednou vleze do systémových souborů Windows, tak ani po léčbě antivirem nebude systém v původním stavu. Ale pro lidi, co berou reinstal Windows každý tři měsíce jako sport, tak těm to asi nevadí. Díky omezenýmu účtu jsem už tři roky nemusel opravovat/odvirovávat/jakkoliv léčit pošahaný Windows na svým PC. Nepočítám, že mě jednou chcípnul disk.
Jenže pro některý lidi je omezenej účet pod jejich úroveň. Na co by se omezovali na svým počítači! Ale to není ani tak omezení jích samých, jako omezení případnýho poškození.

Dneska na jedné takříkajíc charitativní webové stránce nabízejí gratis program Returnil, který spustíš a Tvé návštěvy se mohou na netu chovat pošetile a nespořádaně, rochnit se na warezových stránkách a podléhat chtíči na stránkách pornografických, jak samy uznají za vhodné.

Pak ten program necháš zresetovat PC a on Ti jej vrátí do stavu, ve kterém se nacházel před svým spuštěním.

Já jej používám, neboť omezený účet mně nevyhovuje a k tomu představa, že mne jako už dost omezeného člověka bude omezovat ještě navíc software, mě popuzuje.