Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký externí harddisk do USB?

Uvažuji o koupi externího harddisku. Ani mi tak nejde o kapacitu, rychlost, značku, ale o to aby byl spolehlivý (nevypařila se za týden data).
Chci ho na zálohu dokumentů (už mám snad 10 GB) a dát si tam stažené instalace programů, abych stále nemusel něco pálit.
Z toho vyplývá, že by se mi líbilo něco jednoduchého, co připojím na cizím počítači a mohu kopírovat.
Na co si tak dát při koupi bacha, či máte někdo vyzkoušený bějaký konkrétní?
Představuji si kapacitu tak 80 - 120 GB a cenu 1000 - 1500 Kč.

Aha, tak to trochu mění situaci.

Chceš teda dvě věci - zálohovat a přenášet data - a to není moc dobrá kombinace. Až ti disk s daty upadne na schodech, budeš mít víš co... Tedy bych to rozdělil na dvě zařízení - na přenos dat k uživatelům flashku (dělají se i 16 GB), a na zálohování nějaký externí box. Nebo pokud chceš ušetřit a máš ntb zapojený v domácí síti, dělal bych zálohu dat na HDD stolního PC.

Ahoj Kráťo, je to pár dní, co jsme se na tohle ožahavý téma bavili se známým a ten poptával spolehlivý disk pro archivaci dat. Odpovědí od potenciálního dodavatele bylo, že si má přikoupit rozšířenou záruku!
Jinými slovy - vše je +- stejný, je to o štěstí a smůle.
Za ty peníze 1000-1500 Kč těžko něco vybírat.

Navrhuju dvě cesty:
1. Vybrat nějaký WD Passport ... http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?EXPS=passpor t&NameSearch=1&CodeSearch=1&PartNumber=1
2. Zakoupit extrémně odolný pevný disk formátu 2,5" a dát ho do ext. boxu na USB.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B99A32EC123F92F 5C12574AC004D1C47.html?lotus=1&Highlight=0,test,bo x
seagate-2-5-ee25-d84263.htm

Já používám tento 320 GB:
http://eshop.ddcomputers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT& PRO_ID=243926
Jsou ale i verze menší a levnější:
http://eshop.ddcomputers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT& PRO_ID=243924
Z důvodu přenositelnosti jsem zvolil 2,5", také spoléhám to že 2,5" disky jsou konstruované s ohledem na neustálé otřesy. Disk se vejde do kapsy, má pěkný design placatice na kořalku a zatím jsem s ním spokojen.
EDIT: výborná je jeho nízká hmotnost, 150 g.