Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z ovládacích panelů se mi zmizla položka Pošta.

Dobrý den, náhodou jsem si chtěl prohlédnout emailové účty a ejhle v ovládacích panelech se mi zmizla položka POŠTA. Vyzkoušel jsem přepnutí ovládacích panelů do všech možných zobrazení a nic. Napadá mi, že jsem ze sady MS Office 2003 odstranil MS outloock 2OO3, takže při této příležitosti se mohla pošta z ovládacích panelů zmiznout. To je ale pouze moje laicka domněnka. Nebo kde se to mohlo zmiznout? Bez toho se neobejdu pro případ, že budu chtít přidat či odebrat emailové účty. Díky předem za pomoc.

Díky, tak teď si vzpomínám, že jsem tam položku pošta měl, a to zřejmě v době, kdy jsem měl nainstalován outlook 2003. Nicméně , ale to pouze jen mlhavě si vzpomínám, že jsem s položkou pošta manipuloval, když jsem zřizoval účet pro PC kartu T-mobile datovou. Používám pouze notebbok.Ale nevím, zda jsem měl nainstalovanou sadu MS office 2003. Na mém NB mámpřipojení jednak ADSL a jednak možnost přes dat. karu t-mobile. To jen pro doplnění.

Mně šlo spíše o to zjistit, k čemu ta ikona byla. Pokud opravdu jen k přidávání emailových účtů, tak to lze v klientovi (např. Mozilla Thunderbird, Outlook Express,...) přidat přímo a netřeba kvůli tomu cestovat až do Ovládacích panelů.

Z čistě hnidopišského pohledu je ovládací panel "Pošta" ne ovladací panel k MS Outlooku, ale ke všem MAPI aplikacím Microsoftu na počítači a jejich profilů a e-mailových účtů. Vzhledem k tomu, že v roce 2009 se z nich na PC může vyskytnout jen ten Outlook, můžete být v klidu.

Je to ale historicky důvod proč ovládací panel nemá ikoku Outlooku ale "přebarvenou" ikoknu MS Exchange Clienta.

Říkal jsem si, že to nemám vůbec psát. Bylo to spíš info pro zajímavost a pro víc čtenářů odpovědi.

Přímá odpověď, slova v závorkách lze bez porušení významu věty vynechat: Ano, ikonka zmizela odinstalací Outlooku, (protože to byl poslední MAPI klient v systému), (bez MAPI klienta) ikonku nepotřebujete.