Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava nejde

dobrý den. koupil jsem si intel dual-core e5200, gigabyte ga73pvm-s2h, western digital 2250 gb SATA 2, 2gb 800MHz ddr2 kingston RAM a nějak to nechce jet. Počítač se jakoby zapne, jede, ale monitor je černý. Nevím co stím. Děkuji za rychlé odezvy a pomoc.

Co druhý výstup na grafické kartě? Zkoušel jsi připojit jiný monitor? Kontrolka na monitoru má zelenou, nebo oranžovou barvu? Jaký monitor máš? Sestavu jsi koupil hotovou, nebo skládal sám? Jedeš na tu integrovanou GK? Máš tam:
1 x D-Sub port
1 x DVI-D port (Note 1)
1 x HDMI port

Můžeš prozradit podle jakého klíče odpovídáš na otázky lidí, kteří se snaží odhadnout, kde je problém? Proč nenapíšeš, co všechno jsi zkusil, jakou GK používáš ( tu integrovanou?), kde to máš zapojené a podobně...Je pro tebe otázka na barvu LED na monitoru příliš intimní?

1. krok: vymašlit vše z bedny, položit na NEVODIVOU podložku (tou ROZHODNĚ není antistatický sáček od desky!) - nepřipojuj zatím nic.
2. krok: ujistit se, že procesor je správně usazen a chladič dobře sedí, že ventilátor je připojen ke správnému konektoru na desce (bývá označen CPUFAN)
3. krok: znovu pozastrkovat paměťové moduly, ujistit se, že jsou ve správných slotech a západky jsou zcela zacvaknuté.
4. krok: připojit klávesnici a VGA kabel
5. krok: připojit napájení (velký PSU + 12V CPU konektor), následně připojit k 230V
6. krok: zapnout PC (třeba jumperem, nebo šroubovákem)
7. krok: pokud PC nenajíždí a nemá pípák napájený na desce, sehnat pípák z jiné bedny a připojit na header a poslouchat co to pípá.

nemusíš mi vykat :-)

5. připojíš 24-pinový (20+4) ATX konektor a přídavné napájení CPU (4-pinový konektor 2x12V + 2xGND) - běžně bývá konektor okolo CPU.
6. místo kabelu od vypínače z krabice prostě použiješ kus vodiče :-)
7. prostě se koukni, pokud má deska piezoreproduktor integorvaný (černý umělohmotný váleček s dírkou uprostřed)

vypadá nějak takto:

[mg081.gif]

Pokud jej nemá, bude mít u pin headeru (tam kde se zapíná, resetuje, kde jsou piny na LEDky od HDD) své piny (konzultuj manuál)

Nevodivá podložka je třeba krabice od desky ;-)

. prostě se koukni, pokud má deska piezoreproduktor integorvaný (černý umělohmotný váleček s dírkou uprostřed)

vypadá nějak takto:

mg081.gif

Pokud jej nemá, bude mít u pin headeru (tam kde se zapíná, resetuje, kde jsou piny na LEDky od HDD) své piny (konzultuj manuál)
něco takovýho mám ze předu na case...pod plstem v plechu...a to mám poslouchat?
a pořád nechápu krok 6.:-D

Psal jsem něco o disku nebo CD mechanice? :-) Nic takového ani nepřipojuj!

PC se musí rozběhnout a projít POSTem poté, co má: Motherboard (logicky:-)), CPU, grafiku a paměť. Pak by měl najet POST, a zařvat, že nemá klávesnici (a u starších desek ještě floppy, ale to se dneska už nenosí a desky to nereportují)

Ano. To připoj - když deska nemůže najet, musí pípat, i když v případě nvidia šunek si nejsem vůbec jistý.. :-D

BTW, proč sis nekoupil desku s Intelím čipsetem?

manuál zde:
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Man ual_DownloadFile.aspx?FileType=Manual&FileID=18237

Nalistuj v manuálu stránku 28.

Zde je popis headeru. Vezmeš malý šroubovák a spojíš piny číslo 6 a 8 (PW+ a PW-). Už chápeš?
Pípák pak připoj na SPEAK+ a SPEAK-

pak jsou 3 varianty:

- mrtvá (umrtvená) deska
- ještě neodhalený zkrat
- nefunkční (ne zcela, např. nejede jedna větev) zdroj (ten jsi vyměnit zkusil?)

S ohledem na tvé znalosti doporučuju povolat zkušeného oživovače mrtvých PC - neber to osobně, ale zde už asi nic bez fyzického přístupu a kontroly zapojení nelze udělat/poradit

zdroj jinej nemám, alespoň ne s 24 pinovým konektorem. Jinak máš pravdu, já si stím neporadím.nejjednodušší bude to poslat zpátky, ať to vozkouší a buďto se to vyreklamuje, nebo jsem vyhodil prachy do koše a koupím novou..no..jinak dík

Ne, BIOS docela určitě zatím flashnout není třeba (v tomto stavu ani nelze). Je vůbec ten pípák na předním panelu zapojený do desky? Co se stane po zkratování pinů 6 a 8 ? Rozběhne se větrák na procesoru? Rozběhne se větrák ve zdroji? Prosím odpovědět na všechny otázky.

Je možné že ta deska někde dva roky ležela a proto aby uměla e5200 potřebuje nový bios. K tomu abys ho do ní dostal potřebuješ procesor se kterým chodí, takže asi neřešitelné.Zkus to donést tam kde jsi to koupil ať ti to rozjedou.

Zkontroluj jestli jsi připojil oba! napájecí konektory, nemáš zmáčklý reset máš připojený repro a vyndej paměti a všechny přídavné karty i hdd.aby byl zapojenej jen zdroj deska a cpu.Pokud se neozve pískání tak je to mrtvé-možná je potřeba ten bios - sám to asi nerozjedeš.

Když jsi zakládal tenhle dotaz http://pc.poradna.net/q/view/316761-pojede-takto-s estaveny-pc chtěl jsem ti taky napsat ať si vezmeš lepší desku s intelčipsetem, ale jak sem se díval byli všechny o litr dražší tak sem to tam nepsal.

Jasný, ale mělo by to být tedy tím BIOSem, jo? Já tedy zkusím sehnat starší BIOS, takovýt který podporuje verzi toho BIOSu aktuálního. Všechno je zapojený dobře. Deska bude funkční, v úvahu připadá akorát špatný CPU: Díky

Já tedy zkusím sehnat starší BIOS, takovýt který podporuje verzi toho BIOSu aktuálního.

Překládám do češtiny:

Zkusím sehnat starší procesor, takový který je aktuálním BIOSem podporován.

Možná by stačilo podívat se na stránky výrobce, jestli u jednotlivých verzí BIOSu neuvádí, co která verze řeší. Bývá to dobrým zvykem. Pak by mohlo být jasné, že váš procesor je podporován až od verze xyz.

ještě jsem se ale nesetkal s případem, aby deska s "neznámým" CPU nenajela (alespoň při prvním coldstartu po resetu CMOS). Už jsem několikrát musel takto upgradovat "nepodporující" BIOS (jak na AMD, tak Intel platformě) a pokaždé se zadařilo přímo s tím "nepodporovaným" CPU.

Navíc pokud ten procesor neběží ani v jiné desce, tak si vážně tipnu, že je něco vadné (samozřejmě takto na dálku se těžko hádá pravá příčina)