Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava nejde

dobrý den. koupil jsem si intel dual-core e5200, gigabyte ga73pvm-s2h, western digital 2250 gb SATA 2, 2gb 800MHz ddr2 kingston RAM a nějak to nechce jet. Počítač se jakoby zapne, jede, ale monitor je černý. Nevím co stím. Děkuji za rychlé odezvy a pomoc.

Je možné že ta deska někde dva roky ležela a proto aby uměla e5200 potřebuje nový bios. K tomu abys ho do ní dostal potřebuješ procesor se kterým chodí, takže asi neřešitelné.Zkus to donést tam kde jsi to koupil ať ti to rozjedou.

Zkontroluj jestli jsi připojil oba! napájecí konektory, nemáš zmáčklý reset máš připojený repro a vyndej paměti a všechny přídavné karty i hdd.aby byl zapojenej jen zdroj deska a cpu.Pokud se neozve pískání tak je to mrtvé-možná je potřeba ten bios - sám to asi nerozjedeš.

Když jsi zakládal tenhle dotaz http://pc.poradna.net/q/view/316761-pojede-takto-s estaveny-pc chtěl jsem ti taky napsat ať si vezmeš lepší desku s intelčipsetem, ale jak sem se díval byli všechny o litr dražší tak sem to tam nepsal.

Jasný, ale mělo by to být tedy tím BIOSem, jo? Já tedy zkusím sehnat starší BIOS, takovýt který podporuje verzi toho BIOSu aktuálního. Všechno je zapojený dobře. Deska bude funkční, v úvahu připadá akorát špatný CPU: Díky

Já tedy zkusím sehnat starší BIOS, takovýt který podporuje verzi toho BIOSu aktuálního.

Překládám do češtiny:

Zkusím sehnat starší procesor, takový který je aktuálním BIOSem podporován.

Možná by stačilo podívat se na stránky výrobce, jestli u jednotlivých verzí BIOSu neuvádí, co která verze řeší. Bývá to dobrým zvykem. Pak by mohlo být jasné, že váš procesor je podporován až od verze xyz.

ještě jsem se ale nesetkal s případem, aby deska s "neznámým" CPU nenajela (alespoň při prvním coldstartu po resetu CMOS). Už jsem několikrát musel takto upgradovat "nepodporující" BIOS (jak na AMD, tak Intel platformě) a pokaždé se zadařilo přímo s tím "nepodporovaným" CPU.

Navíc pokud ten procesor neběží ani v jiné desce, tak si vážně tipnu, že je něco vadné (samozřejmě takto na dálku se těžko hádá pravá příčina)