Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kody k ovladači TV

Prosím o radu už před časem jsme koupily ouniverzální ovladač k televizi, má asi devět funkcí,TV ,VIDEO, DVD atd.
Bohužel byl u toho návod s kody pro určité televize, který už nemám a teď bych potřebovala ovladač spojit s televizí Philips.
Nevíte jestli se to dá na internetu někde najít nebo mám smůlu díky

Philips pro TV používá podle různých seznamů
001,004,016,023,039,042,044,052,089,090,112,116,13 2,142,156,170,
195,219,234,321,323,357,377,381,382,385,386,391,40 1,416,417,426,
449,472
nezbývá, než zkoušet

A co stav monočlánků v ovladači? Mně se nedávno přihodilo to samé. Testoval jsem různé kódy a v zápalu hledání jsem vybil monočlánky a nevšimnul jsem si toho. Dost dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel. Po jejich výměně za nové ovladač naskočil zrovna do potřebného režimu.

většina univerzálních ovladačů má i automatické vyhledávání kódu, ale bez návodu se asi taky nenajde správná kombinace pro spuštění. Pak nezbyde než trpělivost a zkoušet. Většinou se zkouší na vypnutí televizoru.
To znamená televizi zapnout, nastavit kód a zkusit dálkovým ovládáním vypnout. Pokud nejde zkusit další kód atd. Jakmile se podaří vypnout, tak zkusit další funkce.Pokud by jich moc nefungovalo, tak pokračovat v hledání. Je to snad jen 999 kombinací :-(

Já to nastavuju manuálně...Nasměruju ovladač na senzor,zmáčknu SET + tlačítko zvoleného přístroje(TV1,TV2,VCR1,VCR2,CD,SAT,AUX/DVD,AUX2..) a potom znovu SET.Až se kontrolka rozbliká, tak držím tlačítko POWER OFF na ovladači do doby, než se přístroj zdetekuje a následně vypne.Následně zmáčknu tlačítko přístroje na ovladači a je to.Pokud to nepojede správně, tak se postup musí zopakovat.Nikdy ale nefungujou na univerzálu všechny funkce přístroje (nebo jsou pod různými tlačítky)

Mimo mísu - ale stejně je to někdy sranda, pro naprosté laiky.
Před půl rokem SOS - známým odešel ovladač na TV Mascom - servisák jim sprostě řekl, že to jsou vymačkané kontakty (?), a že tedy nový - 1900,-Kč (?)
Pak jim někdo poradil Lidla, a univerzál, který tam prodávali.
A proto volali, protože ho za boha nemohli nastavit.
Naklusal jsem, vzal "chytrý čtení", a ať jsem čuměl sebevíc - Mascom nikde.
Tak jsem rozhodit ten starý /samosebou 2 západky to odnesly/ - jenže průser - nebyl ani líh, ani čistý benzín, a do nejbližšího obchodu 25 km, a neděle.
Ale co bylo - vodka, kterou jsem přivez. Tak vatu, vyčistit destičku, projet i magnety na gumových tlačítkách, hodit na sluníčko, nechat vyschnout, dát dohromady, i když na dvou místech pomocí vteřinového lepidla, a ejhle - DO funguje.
Ale co s tím zbytkem vodky? Samosebou zapít úspěch - a asi po třetím frťanu, začali lítat trpaslíci, a otevřeli ten správnej šuplík.
Mascom, Mascom - kurňa vždyť to je přece Finlux!
Hurá zpátky na "chytrý čtení", u Finluxu 52 kódů, a samosebou fungoval ten předposlední. Tak, že teď mají ovladače dva. Starý používají, na nastavení Menu - univerzálem to nelze - nový na přepínání kanálů, zvuku, na DVD rekorder, a na starou VHS.
Alespoň se jeden nenudí, a trpaslíkům neškodí, když se proběhnou.

S univerzálními ovladači jsem se natrápil. Ono totiž při ceně kolem 100 korun spousta známých ani naše rodina neodolali a kdo jim to nastaví. Časem jsem si osvědčil postup hledání té správné kombinace následující. V počítači jsem používal Girder s pluginem pro IR ( http://wiki.hkfree.org/D%C3%A1lkov%C3%A9_ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD_PC_-_Girder http://jech.webz.cz/girder.php původní slovenské stránky už nefungují), byla to dobrá vychytávka, dneska v době různých prezentérů a bezdrátových multimediálních klávesnic trochu obskurní. Program girder jsem naučil některé tlačítko původního dálkového ovladače (to, které se používalo pro procházení kombinací, někdy volume někdy power) a přiřadil jsem mu něco viditelného/slyšitelného. Pak jsem na univerzálním ovládání procházel kombinace a zarazil jsem se, když girder zareagoval. Takto se dal celkem spolehlivě najít potřebný kód, navíc jsem viděl, že ovládání něco vysílá a mohl jsem usuzovat i na podobnost (a třeba momentálně špatný příjem). Stejně jednoduchá pak byla kontrola ostatních tlačítek.
Dlouhá léta jsem to neprovozoval, protože girder si s windows XP dal přestávku (já ovšem přešel z w95 rovnou na Visty, kde to fungovalo, to že to na XP nejde nejenom mě jsem zjistil později, byla na to jiná verze), no a kde jsou dneska sériové porty, tak ani nevim, jestli to ve windows7 vůbec funguje, ale na starém počítači by to stále jít mělo. Vzhledem k tomu, že už všichni (doufám) vědi, co jsou tyhle univerzální ovladače zač, tak už jsem dlouho neřešil.
Jinak dálkové ovladače ke všemu možnému za rozumné ceny mají zde https://www.dalkove-ovladace.cz/ kupoval jsem tam jen jednou, ale byl jsem nad míru spokojený jak s funkcí ajejich ovladače tak s rychlostí vyřízení, třeba se to taky někomu hodí.