Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem preklad názvov DNS

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať takúto vec.
Čo sa mi stará o preklad názvov vo windowse.
O preklady názvov sa stárá DNS server. Pokiaľ si nastavím ako DNS server vlasný počítať tak mi funguje v LAN opinganie lokálnych počítačov.
Teda:
pokiaľ nemám dns žiadne
napr.:
ping server - nefunguje
ping 10.224.... - funguje

pokiaľ si nastavím ako DNS ip môjho pc:
ping server - funguje

Ako je to možné? Vo windose v \system32\drivers\etc\hosts nemám žiadny záznam 10.224.... server

??
Ďakujem pekne

pochopil-li jsem správně tvůj dotaz, tak věc se má následovně:

Je třeba si uvědomit, jakým způsobem probíhá vyhledávání jmenných názvů v defaultně nastaveném windows NT systému. Jde o to, že standardně se pro překlad jmen nepoužívá pouze služba DNS, ale prohledává se i seznam známých stanic s protokolem netbios. Tvůj případ je myslím právě tento. Při Ping pc totiž nenajde DNS název, ale netbios název a ten následně přeloží přes netbios a opingá.

Otestovat to můžeš dvěma způsoby. Buď vypneš hledání netbios jmen, nebo použiješ pro vyhledání překladu nástroje nslookup. V obou případech by nemělo dojít k vyhledání (protože dns server ti na pc neběží).

mno je to zaujimave. Aj som vypol netbios, teda neviem či som so spravil dobre: tcp/ip4 vlastnosti>spresnit> zakázať protokol NeTBIOS nad tcp/ip.
ale opingal som dns názov, ktorý je zapojený v tom istom schwitchi ako je môj komp. Ale ďaľsí dns názov ktorý je v tej istej sieťi, len nie je pripojený na tento môj switch v kancli.
skusil som aj ipconfig/dnsflush ale bez výsledku