Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mazanie velke suboru na ntfs

V poslednej dobe sa mi zoparkrat stala taka vec: mal som na disku velky subor, cca 4 GB, ten som zmazal, prebehlo klasiceke okno s teplomerom pri mazani, ale po skonceni som subor videl dalej. Ani volne miesto na disku sa nezmenilo. Opetovna snaha o zmazanie viedla k chybovemu hlaseniu ze subor nieje mozne najst a pod. Tato situacia trva do restartu OS Win XP prof SP2.

nieco tam ale este zostalo, nakolko mam ikonku kosa zobrazenu ako plnu - alw ked to otvorim, ziaden subor v kosi nieje. Ale mam povolenu polozku menu - zmazat kos - ked dam, tak sa spyta napr. ci chcem zmazat vsetky subory v kosi (6). Ak dam ano, napise ze nemoze najst subor bla bla. ked nieco zmeazem, neobjavi sa to v kosi. Takze niekde je nieco zmersene, ako z toho von?

No bohuzial . . . chkdsk spustene, makal niekolko hodin na 250GB disku . . . chvilu bol klud, mozno tyzden, ale zase nemazem 500-800 MB subory denne. On ho povedzme zmaze, teplomer prebehne, ale zostane v adresari. Velkost prazdneho miesta na disku sa nezmeni. Ked ho dam znova zmazat pise ze bud je disk plny, uz si to nepametam . . .proste ho zobrazi, ale uz tam nieje. Ked restartnem pc, tak zmizne z adresara, opravi sa velkost volneho miesta a pod. Takto to ide zase chvilku, aj subory velke maze OK. Po case zase to nejde. Zase restart . . . . Po case, povedzme po 3-5 dnoch

takze situacia zo vcera
1. subor som malzal aby nesiel do kosa - zmazal s, ale volne miesto na hdd sa nezvecsilo. Asi po 10 min. sa znova objavil v adresari, ale ked som nan klikol - otvorit, zmazat . . . tak chybove hlasenie ze nemam pristupove prava, alebo ze disk je plny atd atd . . .uplne blbosti
2. subor som zmazal, objavil sa v kosi, asi po cca 15 min, som dal vysypat kos, subor z kosa zmizol, volne miesto na disku sa nezvecsilo
3. subor som zmazal, v kosi nic, z adresara zmizol, volne miesto na hdd sa nezvecsilo
4. potom som mazal este nejake male subory, a ked som dal vysypat kos, na zacal pista take hovadiny ze subor dm624 sa neda zmazat, pricom taky subor tam vobec ziaden nebol, proste si nejako vymyslel nazov, tak som to akoze preskocil . . . po vysypani kosa neaktualizoval ikonku prazdneho kosa ani menu, stale zostala moznost vysypat kos, pricom ziadne subory neboli zobrazene. Ked dam vysypat, tak na mna vypise napr. ze ci chcem 3 subory naozaj zmazat - pocet sa obcas lisi - a ked dam ano, tak zase napise ze subor bla bla nemoze najst ci co, pricom tam dava nazvy suborov ktore na disku v zivote neboli.
IBM lenovo R61 NTFS Win XP SP2 so zaplatami

odvirovat.
zobrazit skryté soubory, i jejich přípony.
nemáš náhodou nainstalované nějaké nortonovy pitomosti?
nebylo by špatné zjistit, jestli se v rootu disku nevyskytuje soubor autorun.inf - začínají se vyskytovat rootkity, ten by šlo nejspíš odstranit nabootováním a skenováním z jiného systému.

no, zavirovane by to nemalo byt, bezi tam avira, docasne naistalovany a zase odinstalovany Avast, nortona som mal rok - zadara, potom siel prec, na rootkit som mal spusteny nejaky soft - teraz nespomeniem nazov, ale ok, autorun zatial nevidim, antispyvare a superspyware a pod . . preskenovane . . . nic
Ale preco to robi iba u velkych suborov? mpeg

Přesně tohle si mi zřídka taky stává, přitom ani nezáleží na velikosti souboru. Soubor se po smazání prostě během chvilky znovu objeví, ale nejde s ním vůbec nic dělat, každá operace je odmítnuta. Po restartu je vše OK. Setkal jsem se s tím už na víc počítačích, vždy NTFS.