Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mazanie velke suboru na ntfs

V poslednej dobe sa mi zoparkrat stala taka vec: mal som na disku velky subor, cca 4 GB, ten som zmazal, prebehlo klasiceke okno s teplomerom pri mazani, ale po skonceni som subor videl dalej. Ani volne miesto na disku sa nezmenilo. Opetovna snaha o zmazanie viedla k chybovemu hlaseniu ze subor nieje mozne najst a pod. Tato situacia trva do restartu OS Win XP prof SP2.

Přesně tohle si mi zřídka taky stává, přitom ani nezáleží na velikosti souboru. Soubor se po smazání prostě během chvilky znovu objeví, ale nejde s ním vůbec nic dělat, každá operace je odmítnuta. Po restartu je vše OK. Setkal jsem se s tím už na víc počítačích, vždy NTFS.