Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nazor na pricinu problemu (piskani) pocitacu s AMD XP2600+

Zdravim,

nasel pri vanocnim uklidu jsem narazil na stary komp AMD 2600+ a rozhodl jsem se jeho problem definitivne doresit. Zajimal by mne proto vas nazor pred "vykonanim rozsudku".

Puvodni sestava byla AMD 2600+ (Barton, 333MHz), MSI KT6V-LSR, 512MB Kingmax DDR 400MHz, na desce pridavne napajeni ATX 12V1 (+12V power konektor).
Deska postupne zacala piskat - prvni pri pametovych operacich, pozdeji i pri praci se sitovou kartou a v BIOSu. Byla na diagnostice a udajne poskozeny chipset...

Sehnal jsem nahradu FIC KT600Pro-L. Pro zmenu piskal jakymkoliv zdroj krom Eurocase JSP-550W (nebo tak nejak). I po reklamaci vymenou. Corsair HX520 se odmital spustit (asi nejaka ochrana...).

Nyni jsem vyzkousel posledni desku Asus A7V600. (ma pouze klasicke napajeni bez +12V konektoru). Opet piska zdroj - Corsair HX520 i Eurocase JSP-450W.

Vysledky poslednich testu na ASUS: Eurocase - pri Orthosu 5V vetev nizko, po zapojeni externiho HDD pres USB se tento disk neustale odpojoval...
Na Corsairu jsem Orthos + USB disk nezkousel, napeti na 5V vsak bylo 4,82 - 4,75V (= hranice normy) a oscilovalo. Po sepnuti vypinace se roztoci vetraky, pak na 1,5s prudce zpomali a nakonec typicke rozbihani. Nevim, je-li to normalni nebo se zdroj musi "aklimatizovat". Dle popisku na Corsair 24A na 5V vetvi. Ten EC sice 32A, ale znate vyrobce... Je otazkou, je-li CPU napajeno z 5V ci 12V. Nevim (v manualu doporucuji min 8A na 12V vetvi).

V cem by mohl byt problem? Vidim to na vadne CPU, ktere ma zrejme mnohem vetsi odber... Na druhou stranu, Orthos vzdy v poradku, memtesty take, CPU max. 60 st. v burnu, nikdy nepretaktovan.

Pamet Kingmax? Vsemi vyrobci desek podporovana. Grafika AGP nVidia MX440, piskalo to i s S3 64V+ PCI.

Desky? Pokazde jiny vyrobce, vsechny vsak s KT600. Zadne viditelne poskozeni soucastek.

Prosim o Vas nazor, kde je chyba. Nejpravdepodobnejsi se mi zda CPU. Proc ale odeslo??? Nebo zdroj? Pri zmene specifikace ATX 12V 1.3 (P4) na 2.2 doslo ke zvyseni vyuziti 12V na ukor 5V. Proc, vsak u druhe desky to nejelo korektne? (mela +12V konektor, tak byl asi CPU napajen z 12V)

Teoreticky moze byt nejaka vada v CPU alebo sa ti tam niekde dotyka chladic niecoho na CPU a zere to velmi vela a tym moze byt nieco pretazene apod. Skusil by som aj iny CPU ak mas. A aj inu grafiku. Vsetko vyber na stol. To sa neda tipovat ze co robi problem, to sa musi skusat.
Skus aj inu 230V zastrcku (ina miestnost) preistotu a iny 230V kabel ale to je nepravdepodobne ze by to robilo nejaky problem.