Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se dostat do OS po updatu biosu

Zdravim vas, mam tu problem, po updatu biosu mi pri nacitani pc se objevuje nvidia raid utility a nemam zdani, co nastavit, zkousel jsem mnoho variant, ale mam zasifrovany systemovy disk pomoci truecrypt, ktery jsem odsifroval, ale pise mi rescue disk ze No bootable partition found, vubec nevim, co a jak. Mam dva disky, ten druhy nesystemovy je zasifrovani tez pres truecrypt.

V biosu jsem zkousel se hrabat taktez a nic. Mam windows xp pro s sp3. Vi nekdo co s tim?

Predem dekuji

A po tej raid utility sa objavi co?
V BIOSe si skus RAID nastavit na disable, ak si nemal 2disky spojene v RAID poli. Alebo najprv clear cmos (vypni PC z 230V a vyber na minutu z dosky knoflikbaterku)
A povedz nam naco si sa do toho drbal, to si ten update BIOSu tak nutne potreboval?

obejvi se truecrypt rescue disk a napise to no bootable partition found, raid jsem v biosu nastavit na disable, a disk je odsifrovany, pokud nemam v romce zachrane cdcko truecryptu tak mi to vypise, abych ho vlozil, kdyz ho vlozim, tak napise no bootable part... drbal jsem do toho, abych se neco priucil :)) tak to tady mam

zkousim vsechno mozne, asi uz jsem prepracovanej a nevidim, kde delam chybu... mam nemam ten disk v romce po nacteni informaci o hardwaru atd naskoci truecrypt boot loader a pc zapipa a vyskoci hlaska no bootable partition found, moznosti jsou jenom esc a napise to znovu s pipanim... odpojil jsem pred chvili i ten druhej a porad to same, zkousel jsem vypnout od elektriky a vyndat baterku, resetovalo se nastaveni biosu jenom, coz mi je k nicemu

Ked to vypise "no bootable partition found", tak BIOS nenasiel bootovatelnu particiu. Takze si v BIOSe nastav poradie bootovania tak, aby to bootovalo z disku na ktorom mas Windows, tam budes mat aj bootovatelnu particiu.
P.S. ked to zacalo po update BIOSu tak predpokladam ze jediny problem moze byt v nastaveni BIOSu kedze po update to asi do BIOSu nacitalo defaulty, tak si nastav BIOS tak ako bol nastaveny predtym. Ty vies ako mas tam disky a ako to bolo nastavene (RAID a aky, alebo neRAID atd. Ja neviem ako si si predtym nakonfiguroval disky)
P.S.2. vyber CD z mechaniky a skusaj disky pripojit po jednom.

kdyz jsem pripojoval druhy disk, tak jsem s biosem nic nedelal a ani nevim jake nastaveni tam bylo, zkousim nacpat vsude, kde to jde systemovy disk na prvni misto, ale nic... co se tyce bisou, tak tam nejsem zkusenej natolik, abych nasel chybu bohuzel

Este sem napis jednu vec: Co to vypise ked mas v PC zapojeny len ten disk na ktorom je Windows, a zaroven nemas nic v CD mechanike. Precitaj co to pise a napis nam to sem.

Ked je disk SATA tak skontroluj ze mas v BIOSe nastavene aj bootovanie zo SATA, ak mas v tvojom BIOSe na to polozku.

Takze nacita sa truecrypt bootloader. Si si isty ze mas zapojeny ten disk v ktorom je Windows? Skusil si uz zapojit samotny ten druhy disk?

Ked ti bootuje truecrypt bootloader tak problem v tom truecrypte, asi si tu systemovu particiu nemal odkodovanu. Alebo si uz nejak manipuloval s diskom tym truecryptom z toho CD, a nejak si odznacil particiu ze neni bootovacia, skus sa na to pozriet poriadne oddiel kde je Win musi byt bootovaci. Ked si si isty ze je to odkodovane tak mozes skusit aj konzolu pre zotavenie a prikaz fixboot ale ked to mas zakodovane tak mas asi potom po Windowse.

A pred tym odsifrovanim to tiez nenabiehalo? Ja osobne s truecryptovanim systemoveho oddielu nemam skusenosti, ale mozes robit asi to co som pisal skontrolovat truecryptom v akom to je vlastne stave ten disk a co si este schopny korektne odsifrovat, ak nic a ak nemas zalohovany nejaky ten truecrypt kluc alebo co tak sa rozlucit s Win aj datami :)
Win sa daju nainstalit nanovo. Ale najprv si over ze co je nutne k odsifrovaniu dat na datovom disku (predpokladam ze aj nejaky kluc v nejakom subore, ten mas dufam zalohovany)

update biosu= často reset default nastavení. Pokud je disk sata mohl být předtím v jiném režimu než je teď /ide-legacy/ahci-enhanced. Je ten disk sata ? Ten druhej disk co k bootu nepotřebuješ rovnou pro jistotu odpoj. Pokud jsi jen měnil bios tak je to jen otázka správného nastavení.

ano je to sata, ten druhej nepotrebnej disk je odpojenej, v biosu jsem vypl v integrated peripherals polozku nv ide-sata raid function, abych se zbavil te utility raid a nacetlo mi to ten disk, kde je os, po verifying mi naskoci truecrypt boot loader

dostanu se do konzole zotaveni, napise mi to zadana cesta nebo soubor neni platna, prikaz fixboot a fixmbr nepomohou

co se tyce biosu, moc moznosti tam neni ta hlavni sekce INTEGRATED PERIPHERALS mam toto:

On-Chip IDE Channel0 Enabled
On-Chip IDE Channel1 Enabled
IDE DMA Transfer access Enabled
On-Chip MAC LAN Auto
NV IDE-SATA Raid function Disabled (kdyz je disabled tak raid utilita nevyskoci na me)
(modre-nejde s tim pracovat)
IDE Primary Master RAID Disabled
IDE Primary Slave RAID Disabled
IDE Secndary Master RAID Disabled
IDE Secndary Slave RAID Disabled
(bile)
NV Serial-ATA1 Enabled
(modre)
NV SATA1 class code Auto
NV SATA1 primary RAID Enabled
NV SATA1 secondary RAID Enabled
(bile)
NV Serial-ATA2 Enabled
(modre)
NV SATA2 class code Auto
NV SATA2 primary RAID Enabled
NV SATA2 secondary RAID Enabled
(bile)
IDE Prefetch Mode Enabled

ono je to modre, takze je to jako by disabled, nejde s tim pracovat, protoze je to spojene s NV IDE-SATA Raid function Disabled, takze kdyz to jedno dam disabled, tak zmodraj ostatni, co maji v radku RAID

dostal jsem nerva dneska rano a zformatoval disk a nainstaloval novou kopii systemu a jede to bez problemu, takze se neco stalo na disku se systemem a nebyl na nem 'videt' (asi diky odsifrovani truecryptem), protoze mi to psalo velkym tiskacim at vlozim system disk, tak se taky stalo, prisel jsem o nejaka data, ale za to si muzu sam

jinak diky za pomoc vsem a hlavne tobe MM