Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se dostat do OS po updatu biosu

Zdravim vas, mam tu problem, po updatu biosu mi pri nacitani pc se objevuje nvidia raid utility a nemam zdani, co nastavit, zkousel jsem mnoho variant, ale mam zasifrovany systemovy disk pomoci truecrypt, ktery jsem odsifroval, ale pise mi rescue disk ze No bootable partition found, vubec nevim, co a jak. Mam dva disky, ten druhy nesystemovy je zasifrovani tez pres truecrypt.

V biosu jsem zkousel se hrabat taktez a nic. Mam windows xp pro s sp3. Vi nekdo co s tim?

Predem dekuji

update biosu= často reset default nastavení. Pokud je disk sata mohl být předtím v jiném režimu než je teď /ide-legacy/ahci-enhanced. Je ten disk sata ? Ten druhej disk co k bootu nepotřebuješ rovnou pro jistotu odpoj. Pokud jsi jen měnil bios tak je to jen otázka správného nastavení.

ano je to sata, ten druhej nepotrebnej disk je odpojenej, v biosu jsem vypl v integrated peripherals polozku nv ide-sata raid function, abych se zbavil te utility raid a nacetlo mi to ten disk, kde je os, po verifying mi naskoci truecrypt boot loader

dostanu se do konzole zotaveni, napise mi to zadana cesta nebo soubor neni platna, prikaz fixboot a fixmbr nepomohou

co se tyce biosu, moc moznosti tam neni ta hlavni sekce INTEGRATED PERIPHERALS mam toto:

On-Chip IDE Channel0 Enabled
On-Chip IDE Channel1 Enabled
IDE DMA Transfer access Enabled
On-Chip MAC LAN Auto
NV IDE-SATA Raid function Disabled (kdyz je disabled tak raid utilita nevyskoci na me)
(modre-nejde s tim pracovat)
IDE Primary Master RAID Disabled
IDE Primary Slave RAID Disabled
IDE Secndary Master RAID Disabled
IDE Secndary Slave RAID Disabled
(bile)
NV Serial-ATA1 Enabled
(modre)
NV SATA1 class code Auto
NV SATA1 primary RAID Enabled
NV SATA1 secondary RAID Enabled
(bile)
NV Serial-ATA2 Enabled
(modre)
NV SATA2 class code Auto
NV SATA2 primary RAID Enabled
NV SATA2 secondary RAID Enabled
(bile)
IDE Prefetch Mode Enabled

ono je to modre, takze je to jako by disabled, nejde s tim pracovat, protoze je to spojene s NV IDE-SATA Raid function Disabled, takze kdyz to jedno dam disabled, tak zmodraj ostatni, co maji v radku RAID

dostal jsem nerva dneska rano a zformatoval disk a nainstaloval novou kopii systemu a jede to bez problemu, takze se neco stalo na disku se systemem a nebyl na nem 'videt' (asi diky odsifrovani truecryptem), protoze mi to psalo velkym tiskacim at vlozim system disk, tak se taky stalo, prisel jsem o nejaka data, ale za to si muzu sam

jinak diky za pomoc vsem a hlavne tobe MM