Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Php problem s kodovanim

Mam dva soubory a z prvniho posilam post do druheho a ten tam vypisuji. Vypise mi tam " JmĂ©noText komentáře" (Jméno Text Komentáře), soubory jsou ulozene v utf8 oba dva, oba dva jsou bez html hlavicky a definovani kodovani. Dekuji

Nejak nechapem kam to vypisujes? Klientovi do prehliadaca? Ak ano tak podla mna musis "vypisat" (poslat klientovi) najprv HTML hlavicku ze to je kodovanie UTF, inac to prehliadac vypise po bajtoch a to aj vidis. Ale nie som na toto expert takze skus a uvidis ci to pomoze.

pomoci formula poslu post a v dalsim souboru vypisuji:

<?php
if(($_POST['jmeno']!="") or ($_POST['jmeno']!="Jméno") or ($_POST['obsah']!="") or ($_POST['obsah']!="Text komentáře"))
{
echo $_POST['jmeno'].$_POST['obsah'];

soubory oba ulozene v utf8.

Odkiaľ by mal prehliadač poznať kódovanie textu? Na určenie kódovania slúžia HTTP hlavičky.

Keď vypisuje POST chybne, tak ho asi prehliadač odoslal v inom kódovaní. Takže by si mal správne nastaviť aj kódovanie stránky s formulárom v HTML a/alebo HTTP hlavičke.

To, že v akom kódovaní je uložený textový súbor, vie len ten, kto ten súbor vytvoril. Informácia o použitom kódovaní v textovom súbore nie je uložená (keď má súbor BOM hlavičku, tak sa to ešte dá rozpoznať, ale s tým súvisia potom aj iné radosti).