Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni 2 pc cross kablem a internet ADSL

zdravim
mam internet od o2 adsl 2mbit/s a mam doma 2 pc . nekde se tu vali i krizeny kabel a ja bych jim chtel oba pocitace propojit . chci aby na obou sel internet . modem mam jejich , sagem fast 840 . reseni by to bylo tak na 2 mesice maximalne , pak uz bysme si kupovali modem pro dva pc . na obou je win XP home
moje otazka je : slo by to tak propojit ? pujde na obou internet?

Musíšmít v tom PC, které je připojené k internetu druhou síťovou kartu a z ní propojit druhé PC. Je to takzvané sdílení internetového připojení. Lepší řešení je ADSL modem/router- pak jsou na sobě oba počítaše nezávislé. Ten Sagem fast 840 stejně není nic moc...

nie. Navyse na tom prvom musis mat vo Win nastavene "zdielanie" internetoveho pripojenia pre ten druhy PC. Logicky potom musi ten prvy PC bezat aby mohol druhy mat internet.
Ked si kupis ADSL router pre viac PC tak to bude nezavisle.
P.S. Kvoli zrychlovaniu ADSL snad netreba novy modem.

už mě pěkně se... všichni co tu zavile a sveřepě obhajují pomýlenou nemocnou ideu "sdílení internetového připojení", používanou hlavně v 19.století - pro vysokou cenu tehdejších parních routerů.
dobře ti tak, zapoj si to. ale pak si sem nechoď stěžovat, že ti to přestalo fungovat a nevíš proč.

pokud totiž nedostaneš od providera 2 veřejné ip, nemá smysl spoléhat na modem se dvěma dírama, dva pc rozumně nepřipojíš. a je docela normální uvažovat, že se v bytě objeví ještě nějaký ten návštěvní nebo půjčený notebook.
takže normální člověk zajde ráno do pc krámu, vezme nejlevnější wifi router* (s funkcí ap, to jsou snad všechny), a zapojí si doma normálně net přes router. dokud nebudeš mít ntb, můžeš zatím wifi v nastavení deaktivovat.

*) potřebuješ před ním předřazený nějaký ten adsl modem s lan výstupem.