Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojeni 2 pc cross kablem a internet ADSL

zdravim
mam internet od o2 adsl 2mbit/s a mam doma 2 pc . nekde se tu vali i krizeny kabel a ja bych jim chtel oba pocitace propojit . chci aby na obou sel internet . modem mam jejich , sagem fast 840 . reseni by to bylo tak na 2 mesice maximalne , pak uz bysme si kupovali modem pro dva pc . na obou je win XP home
moje otazka je : slo by to tak propojit ? pujde na obou internet?

Musíšmít v tom PC, které je připojené k internetu druhou síťovou kartu a z ní propojit druhé PC. Je to takzvané sdílení internetového připojení. Lepší řešení je ADSL modem/router- pak jsou na sobě oba počítaše nezávislé. Ten Sagem fast 840 stejně není nic moc...

už mě pěkně se... všichni co tu zavile a sveřepě obhajují pomýlenou nemocnou ideu "sdílení internetového připojení", používanou hlavně v 19.století - pro vysokou cenu tehdejších parních routerů.
dobře ti tak, zapoj si to. ale pak si sem nechoď stěžovat, že ti to přestalo fungovat a nevíš proč.

pokud totiž nedostaneš od providera 2 veřejné ip, nemá smysl spoléhat na modem se dvěma dírama, dva pc rozumně nepřipojíš. a je docela normální uvažovat, že se v bytě objeví ještě nějaký ten návštěvní nebo půjčený notebook.
takže normální člověk zajde ráno do pc krámu, vezme nejlevnější wifi router* (s funkcí ap, to jsou snad všechny), a zapojí si doma normálně net přes router. dokud nebudeš mít ntb, můžeš zatím wifi v nastavení deaktivovat.

*) potřebuješ před ním předřazený nějaký ten adsl modem s lan výstupem.