Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak skrýt recovery oddíl na disku

Zdravím. Po dlouhých útrapách se mi podařilo přeinstalovat systém XP Home na PC Packard Bell od známé. Počítač měla totálně zavirovaný. Po instalaci se zviditelnil v Tento počítač recovery oddíl. Mám tedy dotaz, jak zamezit tomu, aby šlo na oddíl se zálohou systému (cd není) zapisovat data a tedy aby nešel ani zavirovat. Stačí jej skrýt ve správě disků nebo se musí deaktivovat?

A ještě přidávám jeden dotaz: Pro jistotu jsem chtěl recovery oddíl zazálohovat na DVD, 2 soubory však nejdou vypálit, protože mají více než 106 znaků. Stáhl jsem tedy program Master CD Creator od Packard Bellu, přes který by recovery dvd mělo jít vytvořit. Ale při pokusu o spuštění nainstalovaného programu Windows vyhodí hlášku, že v aplikaci wswitch.exe došlo k problému atd. a po kliknutí na Neodesílat vyskočí další hláška, že nebyla nalezena vypalovačka. Jednotka je tam DVD-RW.

//

Have you partitioned the hard drive, I have an easynote e6310 and the first thing I did after buying it was partition the hard drive, and after that I had the same problems. So I had to restore the drive to the single partition(not including the hidden recovery partition) then burn the recovery disk, then repartition the hard drive.

Tohle by mohlo vyřešit tu hlášku s wswitch.exe, nevíte někdo, jak to udělám ve Windowsácké správě disků, když mám oddíl C: s 24/30GB a oddíl D: 112/112GB? A ještě by mě zajímala ta "chybějící vypalovačka".

2 soubory však nejdou vypálit, protože mají více než 106 znaků

uživatele bych s takovými názvy poslal do pr..., to ať si zkouší na své kamáradky z mateřské školky.
v neru* můžeš vypínat různě (ne)kompatibilní režimy - viz karta iso: nedodržet omezení.
*) mám na mysli výhradně klasické nero burning rom, s paskvily typu nero smart a express bych ji opět poslal za souborem s dlouhým názvem.

no a trváš na recovery od packard bellu? všechny tyto kriplnástroje dokážou obnovit systém pouze do jejich stavu = výchozí instalace bez mnou doinstalovaných aplikací, zničí to veškerá data (jako by zasr... systém měl nějakou cenu, a letitá data tam byla jen pro srandu).
pro full či přírůstkové zálohování se používají jiné sw*. je lepší odesílat to na fyzicky různý, v domácnosti - pokud se navíc sejde víc pc - nejlépe centrální disk přes router. nebo zas přijde formátovací blbeček, přečte si na jak na počítač jak se dostat do administrátora, a máš zas po profilech a po datech.

*) cobian backup, true image (umí zálohovat i uživatelské adresáře, ale to je přesně co po něm nechcu), tuším zip backup...

Je to jediný PC u nich v domácnosti. Zase tak zdatný její bratr není, viděl jsem ten bordel v Program Files :x: Recovery od Packard Bellu opravdu stačí, neptám se na alternativy. Prostě potřebuju zazálohovat recovery oddíl, tak jak je, aby bylo systém případně možné obnovit i z DVD.

// Ještě mě napadá: HDD je Seagate, a pro disky této značky mám staženou utilitu od výrobce, tuším DiscWizard, a ten obsahuje nějakou verzi Acronis True Image, bylo by to řešení?

3.problémek:

jak to udělám ve Windowsácké správě disků, když mám oddíl C: s 24/30GB a oddíl D: 112/112GB?

mám si pod tím představit zaplněný/celý disk? v tom případě ať nic neřeší a jde si koupit nový disk.
nebo je c: celý systém s daty na jednom hnoji, a d: jsou zálohy? v tom případě je něco hodně špatně, ale chtělo by to nejdřív komentář o co jde.

c: má být výhradně pro systém + program files. v C:\Documents and Settings má být jen uživatelské nastavení které tam zapisují programy, ale žádná data. takový systém se zazálohuje do image (lze na d:) a hlavně se ten image vypálí na dvd.
pro "dokumenty" se přesměruje adresář na d: - na ntfs jdou nastavovat přístupová práva.
to samé pro music, films, pictures ...

vir získá práva uživatelky. pokud se potřebuje v systému pohybovat kvůli chatu a rozesínání stupidních powerpointových mailů jako root, pak každý úmyslně spuštěný či neúmyslně instalovaný program/vir má práva roota - a zapíše kamkoli, bez ohledu na její zbožné přání.
můžeš spustit nějaký normální plánovač úloh jako službu, ten poběží s právy system, může spouštět zálohovací batku. moudrá uživatelka si nechá jen práva omezený user, protože není čuně aby si nechtíc zaprasila z netu systém.
samozřejmě pokud potřebuje něco doinstalovat/nastavit, přihlásí se pod druhým účtem admin (správce) nebo využije runas.

Oddíl schovej ve správě disku - odeber mu písmenko. Jiný způsob schování neznám.

Jak jsi to přeinstaloval ? Přes ten recovery oddíl nebo čistá instalace ? Já bych se na zálohu recovery oddílu vykvákl-když to nejde- a vypálil jen ovladače případně sw pokud jdou nakopírovat z toho recovery. Pokud už jsi to nainstaloval bez použití recovery oddílu tak ho stejně nepotřebuješ.

OK, takže oddíl skryju tak, že mu odeberu písmeno jednotky. A deaktivuju jej tedy jak?

K dotazu nahoře: OS jsem instaloval právě z toho recovery oddílu, instalační médium k novému počítači nebylo. Pomocí této instalace jsem vrátil systém do stavu, v jakém byl při koupi PC.

Já žádnou deaktivaci neznám a pochybuji že něco takového existuje, prostě bych mu sebral písmeno jednotky a tím zmizí dokud mu někdo písmenko nepřidá.

Jestli si to nepleteš s aktivní a neaktivní partition, ale to je něco jiného.

Myslím že pokud ten recovery oddíl zahyne, tak se taky nic nestane, médium s XP seženeš snadno, akorát pak poshánět všechny ovladače. Možná to bude ještě lepší protože tam nebudou šmejdy typu norton a třeba seženeš médium i se SP3.Platí pokud má notebook zespodu nálepku s číslem -tu doporučuji přelepit izolepou nebo ideálně opsat kdyby se poškodila, vidím jich poškozených v pc servisu dost.

Teoreticky bys mohl ten recovery oddíl zazálohovat pomocí třeba acronics true image nebo případně zabalit pomocí winraru na disk D a soubor rar přejmenovat na *.dat pak by ti tam ten vir taky neměl nalézt. Ale myslím si že ta práce s tím nemá cenu. Mám na to možná zkreslený pohled, notebooky instaluju denně v práci:x:

OK, zkusím zararovat (pokud to půjde) a vypálit na DVD, potom skryju písmeno jednotky. Nortona jsem samozřejmě hned odinstaloval a mám v plánu tam dát vhodnou kombinaci antiviru a antispywaru.

Štítek se SN se nepoškodí, je to stolní PC a po několika letech používání vypadá stále jako nové.

Dotaz ohledně instalace z jiného média: Pokud takto nainstaluju systém a použiju CD key k systému určenému pro dané PC, tak to bude legální, že?

A asi poslední dotaz v tomto dredu: Ze zvuků, které se z HDD linou (Packardi jej navíc do PC postavili nastojato), usuzuji, že se brzy bude řešit koupě nového. Zaniká potom licence na OS, nebo jej potom může uživatel PC znovu nainstalovat na nový HDD?

OS jsem instaloval právě z toho recovery oddílu

tak si udělej image toho nainstalovaného systému. s recovery oddílem ať si vyhraje nero když už je vidět, a pak mu dej atribut skrytý - pokud to neumí správce disků ve windows, použij nějaký partition manager.
ochrana odebráním písmene disku funguje před uživateli a před aplikacemi, ale průzkumník ho vidí a proti virům to nebude dobrá ochrana. ten omezený účet je řádově dokonalejší ochranou.

Tak teď jsem si blbec smazal oddíl D: při pokusu o spojení oddílu C: a D: v jeden. Jde o to, že jsem oddílu D: odebral písmeno jednotky, napsalo to, že se změny objeví po restartu, a už to nešlo vzít zpět. Po restartu se každý uživatel loguje strašně pomalu a konfiguruje se mu individuální nastavení (jako by byl právě spuštěn poprvé), protože oddíl D: obsahoval adresář Documents and Settings. Nemůžu se dostat ani do Správy disků, protože po dvojkliku na Nástroje pro správu se nic neděje. Občas vyskočí hláška, že adresář D:\___ (cesta k uživatelskému adresáři) nebyl nalezen. Takže prosím o radu, jak nyní nepojmenované jednotce přiřadit zpět písmeno a jak všechny Dokumenty a Plochy namapovat zpět na tuto jednotku. Klidně z DOSu, ale něco free. Systém souborů na dané jednotce je NTFS. Do přeinstalace se mi nechce, hrál jsem si s instalací a nastavením všech programů celý den.

Tak to se obávám že mě nic nenapadá. Kdyby mě zítra po vystřízlivění z 11:beer: něco napadlo napíšu.

možná jo. vytvořit nového uživatele, tím pádem se vytvoří profil na "céčklu", přiřadit déčku písmeno jednotky a vše nakopítrovat někam na C: do adresáře třeba temp. Pak vytvořit znovu uživatele a rozkopírovat soubory.je to jen nápad a počítám s tím že jsi "déčko" a s tím profily uživatelů nesmazal úplně.
jinak je čas udělat všem papá 11*:beer:

Takže diskpart po napsání příkazu "list volume" vypíše mezi nalezenými jednotkami i jednotku DATA o velikosti 112GB, což je právě ta jednotka, u které jsem si smazal to písmeno. Jenže jak mám teď dát "select volume", když nemá přiřazeno to písmeno? :x:

Mám to. Kromě písmen se můžou zadávat i čísla. Akorát si teď nemůžu vzpomenout, jakým příkazem se to písmeno mění. Jdu googlit.

// assign letter, jdu to vyzkoušet ;-)
// JE TO TAM !! ::) Jdu prohlédnout následky.
// Tak teď to bylo o nervy, ale uživatelům naběhly zpátky ikonky a všechno zase funguje. :)) Chlapi díky za rady, systém jsem zazálohoval na DVD, vše je funkční, jdu radši spát a už se v tom nebudu hrabat. Značím vyřešeno, tak ještě jednou díky! :beer:[http://pc.poradna.net/file/view/79-panak-gif]

Občas vyskočí hláška, že adresář D:\___ (cesta k uživatelskému adresáři) nebyl nalezen. Takže prosím o radu, jak nyní nepojmenované jednotce přiřadit zpět písmeno a jak všechny Dokumenty a Plochy namapovat zpět na tuto jednotku.

jaký je včilka vůbec stav ?
a)déčko s profilama už není a je vše smazaný ?
b)nebo déčko jen nemá písmeno ? /to si myslím/
c) nebo céčko a déčko jsou v jednom oddílu a déčko s profilama je v hajzlu ?