Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám aplikaci pro partitioning USB flash disku

Lítám po netu už dvě hodiny a nemůžu se ničeho dopátrat, stáhnul jsem pár aplikací, ale žádná neumí resizovat partition na USB flash disku. Jde mi o to, že na jedné flašce mám linux a potřebuju ho kopnout na druhou flašku, ale menší. Což o to, dd by to zvládnul, ale vyhlásí mi, že není kam zapisovat a ve výsledku je čitelná pouze první partišna.

asi takhle: na flašce je první oddíl 75MB (/boot) a druhý oddíl zbytek do 2GB, obsazeno pouze 600MB (/). Chci tohle celý kopnout na 1GB flašku, čím zmenšit druhý oddíl bez ztráty dat?

Nemusí to být nutně linuxový program, může to být i pod WinXP, ale ne pro DOS, páč BIOS tu flašku na mým kompu nevidí, ta se přihlásí až pod woknama.

Dík za tipy.

resenim je:
rozdelit novou flesku podle potreby
prekopirovat vsechny soubory normalni kopii (musis mit nabootovany jiny system - linux - ve kterem to budes kopirovat)
bud pres dd prekopirovat prvni par bytu (master boot record). Kolik nevim z hlavy, musel bys googlit a nebo jednoduseji:
pripojit si / i /boot do nejakeho adresare a pres chroot nahrat grub do noveho disku

Ono zmensit ext3 a vlastne temer jakoukoli partition nelze bez rizika ztraty dat. Partisioning program totiz ma zbla tuseni o rozlozeni dat na disku a mohl by ti uriznout kus dat. U fat je riziko je mensi, protoze data jsou striktne skladana od zacatku partisny za sebe a kdyz je tam 600MB, tak je to temer stoprocentne od zacatku.