Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací XP

Dobdý den,
koupil jsem si nový PC. Objednával jsem ho po dílech, když mi to dorazilo, vše jsem složil jak má být, ale problém nastal, když jsem chtěla nainstalovat win. xp. V BIOSu jsem nastavil bootování z CD-ROM, uložil a restartoval. Po naběhnutí PC vypíše že bootuje z CD/DVD a místo aby to vypsalo "Libovolnou klávesou spustíte instalaci" tak mi to napíše že mám špatný disk a ať vložím správný, zkoušel jsem vyměnit i cd (XP, Vista, Linux) a u všeho je to stejné, ale když tam vložim cd od základky, tak se mi načte system recovery. Prosím o radu co stím.
Základní deska Gigabyte GA-M56S-S3, disk SATA2, mechanika SATA2, AMD Athlon X2 5400 BlacEditon.

tvoje cd je nečitelné, vypal si to znovu.
když už jsou lidi líní používat originální windows, nechť si do něj integrují poslední servicepack, ale kvůli kompatibilitě ať boot médium vypalují nejnižší rozumnou rychlostí, a na slušná média, žádný trus z tesca.
je děsně chytrý nápad noname značku vypálit 52x rychlostí a ušetřit 2 minuty - a potom hodiny hledat kde je chyba.

vem originální cd xp, nainstaluj win. updatni na service pack3.
mechanika čte špatně vypalovaná cd - je fak nová/jsi 1. majitel? jinak to bývá vinou zaprášené čočky a čistí se to isopropylem.
ovšem pokud jsou nekvalitní média pálená maximální rychlostí, a přitom puštěno sledování filmů nebo stahování z netu, tam jde obvykle o neopravitelné chyby čtení a další tácek pod pivo.

nemá cenu hodnotit na dálku něco co nevidím, a čemu tím pádem nevěřím.
řečnická otázka: mám tomu rozumět tak, že výrobce dodává s tímto počítačem instalačku windows na bootovací flashce, nebo na disketách? (odpověď nepotřebuju, znám ji.) jinak chování tvého staršího kusu hp vectra nemá nic společného s novou skládačkou z obchodu, ať už si o hp myslím cokoli.

no než jsem se rozepsal...