Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirový program

Ahoj,prosím o radu: Mám nový notebook HP Compag Presario 120/60CQ.V počítači je nainstalovaná dočasná verze antivir.programu Norton internet security-verze mi vyprší za 18 dní.Prodloužení verze stojí 1190 Kč,to mi přijde dost.Mám možnost nainstalovat free verzi AVG.Mohu tuto free verzi použít,nebo mám radši investovat do Nortona?Všichni v mém okolí jedou na free verze různých antivirů.Já si ale říkám,že počítač mám 1 měsíc,jestli původní Norton není nastavený optimálně k mému PC a přeci jenom neinvestovat???

Nesouhlasim. Norton 2009 je uplne nekde jinde co se zateze(spis nezateze) systemu tyce, nez byly predchozi verze. U NIS 2009 v default nastaveni se to nepta v podstate na nic a ochrana je podle lidi z tebou opovrhovanych viry.cz, vynikajici a na zahranicnich serverech najdes v podstate to same. Za dalsi pouzivam Norton Ghost uz nekolik let a je to vynikajici program. Nechci se hadat, ale ja zrovna s temato programama mam vynikajici zkusenost a tak mne celkem vadi, co tady na tyto programy obcas nekdo pronese a napriklad NIS2009(samozrejme cely balik), zatezuje PC mnohem mene nez tebou doporucovany Avast. Over si to kdekoli na strankach s testy, trosku projdi fora anebo si to zkus. Ja to zkousel a je to hruza oproti NIS. Mluvim o zatezi PC. NIS jsem dal na pc me mamce, ktera nema daleko k duchodovemu veku a nema ani jeden problem. Neptal se ji jeste za cca 2 mesice na nic a zatez pc ani na jejim cca 2 roky starem, slabem 2 jadrovem CPU vubec neni poznat. Avast(navic dat totalnimu bfu program, ktery ma pomerne dost planych poplachu oproti NISu , jsem si mamce netroufl) tam po cca 14 dnech byl dost slusna brzda, hlavne kdyz nabihal system. Samozrejme byl taky v defaultu, pak jsem vypl nejakou tu kravinu, uz nevim jak se to jmenuje(vrdb?) a zlepsilo se to, ale reakce byly porad pomalejsi proti NIS2009. Pro me oba programy smysl maji a napriklad Ghost uz mne usetril tolik casu, ze se desetkrat zaplatil, takze i navratnost tady je.

Může být, že je Avast náročnější než N 2009, o NIS 2009 jsem tu na Poradně nejen od Tebe slyšel v tomto ohledu dobré věci a asi to bude pravda. Mnohem důležitější parametr je ale to, že je zadarmo. Doporučil bych jakýkoliv AV, když bude zadarmo - AV je jen placebo berlička, skutečná ochrana spočívá v něčem jiném než klikáním na všechno & spoléháním se na to, že mě antivir před vším zachrání. Kupovat si IS balík jsou podle mě vyhozené peníze. VIz níže názor brtníka...

chceš si pořídit placený antivir v době, kdy už je léta nakažení spywarem častější než viry?
má snad symantec nějak extra dobrou pověst v odstraňování spyware?
umíš nastavovat jejich firewall, aby neměl díry, když uvažuješ o jejich balíku?

a co tak nejnormálnější řešení - pro uživatele na netu pouze omezený účet?

(antivir si pro klid duše nebo vytěžování nudícího se procesoru pořiď jakýkoli free)

v ovládacích panelech nastavíš, zda je daný uživatel správce nebo omezený uživatel.
ve druhém případě si prakticky nemůžeš zavirovat/zaspywarovat pc.
jako správce (samoadmin) tu jsou všichni ti tazatelé, co mají problém s viry.
správce je totiž jen pro instalace a změny nastavení, ale nemá co dělat na netu.

Mám počítač nastavený z obchodu tak,že se nemusím přihlašovat a přihlásím se automaticky jako JMÉNO.To znamená,že jsem přihlášen jako admin?Asi jo.Vytvořil jsem nový účet,ale teď nevím co dál,jak to udělat,abych se přihlašoval pod standartním účtem a účet admin používal jen podle potřeby.OS Windows Vista home premium

Ještě prosím jedna věc-tím,že vytvořím nový účet ztratím veškeré nastavení a i např.fotogalerii toho původního účtu-např.na novém účtu mám icq v angličtině:.(Nedá se nějak přetahnout moje první nastavení do nově vytvořeného účtu???Protože jinak jsem bez fotek a angličtinu taky neovládám....

No tak jsem změnil ty účty,ale moudrej z toho nejsem.Nově vytvořený účet jsem změnil na Admin a zahesloval.Původního Admina jsem změnil na Standartní účet.Pokud teď chci např.změnit heslo,nebo spravovat jiné účty z nového Admina,systém chce heslo.Pokud to samé chci z nového Standart,tak žádné heslo nepotřebuji a můžu přepisovat účty jak mě namane.To asi není dobře ne??

fotogaleriu mas kde/v com? Ked vo Win tak si mozes vytiahnut z dokumenty a nastavenia\uzivatel\obrazky alebo kde to mas obrazky niekam do C:\docasny a potom v druhom ucte nakopirovat do druheho uctu do galerie alebo kam chces.

Kopia uzivatela sa myslim da vytvorit pri vytvarani uzivatela. Jazyk sa ti da menit v tom-ktorom programe (napr. ten ICQ) v jeho nastaveniach.

P.S. alebo to co pisal prasak, to je jednoduchsie. Zmen v ovl.panely ucty toho noveho na administrator (treba byt prihlaseny ako admin) a ten svoj doterajsi ucet potom zmenit na ucet uzivatel (treba byt prihlaseny v tom novom ucte).

Úplně první co z notebooků které mám nějak upravit/doninstalovat vykopávám je norton. A po zkušenostech trnu jestli vůbec vykopat půjde. Nahrazuji avg free nebo avast. Takže nortona bych si natuty nekoupil.