Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber monitoru + oduvodneni

Budu si kupovat monitor a za stejnou cenu můžu koupit T220(22")a 2433BW(24"). Jakej by jste volili vy a proč? Šel bych to toho 2433BW ale nevim jestli je dobré u takle velke uhlopříčky mít technologii TN kvůli zkresleni barev. K tomu sem nekde četl že T220 má nějaké novější a kvalitnejší součástky oproti 2433BW .
Jaký máte na to názor?

no tak zhruba na všechno. Hraju nejnovější i staré hry (cs 1.6 warcraft). Koukam na filmy a brouzdam po netu...
Podle mě budou filmy na 24" monitoru vypadat hodne nekvalitne jelikoz nemam zádné hd filmy. Slyšel sem neco o softwaru kterej si s tim dokazal nějak poradit ale nevim jak se jmenoval...Potom se bojim jestli hry v menším rozlišení nebudou vypadat nějak hodne špatně... Tušim že tyto monitory maj nejakou vlastnost s kterou by to melo bejt OK. Oba dva monitory by nemeli mit problem i s obrazem 4:3 (aby se neroztahoval)
našel sem recenze na oba modely
http://www.svethardware.cz/art_doc-F7B32E066CC0836 DC125747C003C95BA.html?lotus=1&Highlight=0,t220
http://www.svethardware.cz/art_doc-ED04B5192E5C979 9C125749C00328877.html?lotus=1&Highlight=0,2233BW (to je menší bratříček)
z výsledku usuzuju že sou monitory více méně stejné... ergonometrie neni pro mě tak důležitá a pozorovací uhly taky...

Takže nečetl....

Co však lehce rušilo, byl odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí.

Ani dnes testovaný model není výjimkou a poskytuje pouze náklon vzad o 25°. Žádný zdvih, žádný pivot.

Tlačítka jsou umístěna na pravém okraji a jejich popisky jsou z čelního pohledu neviditelné.

Noha bohužel nemá žádný mechanismus pro uchycení kabelů, který by zkrotil "kabelsalát" za monitorem.

Lesklý rámeček má sice výhodu v tom že je "in", ale s mastnotou z prstů a prachem se moc rád nemá. Jste nuceni neustále rámeček utírat a pokud si nedáte dobrý pozor, tak jej velmi brzo poškrábete.

Tlačítka jsou vrklavá a mají hodně nejistý stisk. Navíc, když stisknete jedno tlačítko, tak ostatní se dost prapodivně hýbají, a doslova vám utíkají pod prsty.

ovšem o tuhle perlu z recenze se musím podělit:

A další důkaz toho, že se vrací starý design, je květinový motiv na zadní straně. Působí to opravdu velmi pěkně.

[http://pc.poradna.net/file/view/183-16-jpg]

odražení kurzoru - beru - to by mohlo štvát ale tak hrozný to není jelikož lidi na to nějak moc nenadavaj...
pivot nepotřebuju - ani u nynějšího monitoru žádné polohování nevyužívám
na monitor nesaham takže o neumastim ;)
tlačítka jsou vratká: copak budu potřebovat každej den si s němi hrát? jednou si to nastavim a tim to hasne...

zkusim položit otáku jinak: myslíte si že je použítí technologie TN u monitoru s uhlopříčkou 24" už hodně zlé? Bude docházek k velkému zkreslení? Rad bych zduraznil že nepotřebuju mit suprovej obraz. Grafik nejsem a nějaký maličkosti nebo krapec jinej odstít kůže nepoznam...
diky

Tu nejde o krapec jiný odstín kůže, tu jde o to, že TN technologie má mizerné pozorovací úhly a právě proto velmi vadí nemožnost polohování!
Pokud budete zpříma sedět ustolu a používat ho jen k práci, hraní, samozřejmě se to dá, ale pokud se budete dívat na film zboku, či z pohovky, velmi rychle pochopíte omezení pozorovacích úhlů.