Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XVID codec

ahoj ,jde o tohle -mám v pc autogk (na převod videa)-ten si sám nainstaloval (dekodér a codec) -nebyla jsem ale spokojená s obrazem převedených videí avi(místo černé tam byla šedá s kostičkami) a tak jsem šla do nastavení decodéru a zmenčila o 1 stupeň jas a colourspace jsem změnila z no force na RBG32 - stalo se ale to ,že obraz se celově ztmavil(černá je černá-ne šedá)což je dobře ,ale díky colourspace jsou jejich obličeje místo bílé-růžové a místo opálené(hnědé)jsou oranžové .Tak jsem ten kodec xvid odinstalovala.A ted scháním jiný codec xvid-ve které ale bude volba jak contrast tak i jas (a né jen jas jako u toho předchozího) - popř.doporučte něco co program autogk přijme(ted se mi ten program neotevře protože nemám v pc dekodér ),předem díky za tipy

o tom celou dobu mluvím - xvid má hrozně blbé nastavení - jen jas -nemá kontrast -což znamená,že když snížím jas(posunu 6,5 na stupnici 7) je světlejší i kontrast což znamená že věci co mají být černé jsou šedé s kostičkami - změna colourspace to vyřešila (tu černou ,ale ted jde zase o barvu jejich obličejů -prostě jsou barevnější),ale to se dalo změnou na RGB32 předpokládat - asi si ponechám autogk ,protože ať nastavim v mediacoderu jak mám vždy tam jsou ty čárky -ale i tak moc děkuji kmochno

robia v programe ktorym sa to video spracovava

autogk(program na převod videa) k sobě si nainstaloval xvid dekodér a enkodér - v samotném programu žádné nastavení kontr. a jasu není

len ti dodrbala farby (vcetne tej sivej)

co znamená farby? a sivej?

kmochna je dobrý rádce a poradil dost programů -všechny jsem zkusila a každý má nějakou vadu-ikdyž vše správně nastavím (proto jsem psala že se radši budu držet autogk)

farby - je to něco jako vyvážení obrazu?aby byl více realističtější? o to právě jde o ty farby -kdyby byl program který upravý výsledné avi(ty forby)bylo by to ok ,nebo rovnou ten vob -ale jak řikám když vypnu RGB32 mám obraz hnusnej šedej atd.. jak jsem již psala

"Farby" su barvy, a "sivej" znamena sedej. A na colorspace nesahaj, nenastavuj ziadne RGB32.
Ked mas blby program ktory nic nevie tak pouzivaj iny. Mozes skusit aj virtualdub (prip. virtualdubmod ked chces citat aj mpeg/vob) a avidemix, obe su zdarma a nie su obmedzene na xvid, ale mozes kodovat akymkolvek kodekom ktory je nainstalovany v PC. Neviem ale co presne potrebujes robit, necital som celu diskusiu.
P.S. inac autogk nie je obmedzeny na xvid ale vie napr. aj divx www.autogk.me.uk " - XviD or DivX(5/6) output formats"

to je divné (např. u přijímače u satelitu my technik poradil v nastavení RGB a od té doby je obraz jak víno ) takže to je asi u pc jiné ,četla jsem návody na virtualdubmod a celkem bych to chtěla zkusit (ale potřebovala bych radu např.od někoho kdo to v něm dělá běžně-jak tam třeba nastavit ořez ,velikost a kodek atd..) jinak převádím voby na avi , s avidemux nejsem spokojená...,
bohužel v autogk jde už jen xvid -divx už dávno prý nejde

RGB v telke je nieco uplne ine ako colourspace. Psenicna muka je nieco uplne ine ako kokosova muka :-)
Tak virtualdubmod kludne skus. Nezabije ta to. Nepotrebujes vodit za rucicku, prejdi si vsetky polozky v menu atd. najdi si sekciu o efektoch atd. Vystupny koder nastavujes v menu video pre obraz a v menu audio pre zvuk.