Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XVID codec

ahoj ,jde o tohle -mám v pc autogk (na převod videa)-ten si sám nainstaloval (dekodér a codec) -nebyla jsem ale spokojená s obrazem převedených videí avi(místo černé tam byla šedá s kostičkami) a tak jsem šla do nastavení decodéru a zmenčila o 1 stupeň jas a colourspace jsem změnila z no force na RBG32 - stalo se ale to ,že obraz se celově ztmavil(černá je černá-ne šedá)což je dobře ,ale díky colourspace jsou jejich obličeje místo bílé-růžové a místo opálené(hnědé)jsou oranžové .Tak jsem ten kodec xvid odinstalovala.A ted scháním jiný codec xvid-ve které ale bude volba jak contrast tak i jas (a né jen jas jako u toho předchozího) - popř.doporučte něco co program autogk přijme(ted se mi ten program neotevře protože nemám v pc dekodér ),předem díky za tipy

díky za odpověď -no ty první 2 články už mám dávno a ten xvid tak nastavuji normálně ,ale třeba mi ještě nedošlo jak ve virtual dub udělat avi - mě se v něm totiž neotevře vob .Mě šlo hlavně oto nastavení jasu atd.. jestly třeba je tady někdo kdo taky převádí přes autogk a je spokojen (aby mi třeba řekl své nastavení) ,jinak měl jsi pravdu -nainstalovala jsem si kodek divx a autogk mi při převodu vyhodil eror -takže jsem zase musela obnovit ten xvid :-| - kdyby měl někdo nějaké zkušenosti s tímto programem ať napíše , díky

Netuším AutoGK nepoužívám. Píše to, že neakceptuje zdrojové video.
Zkus to asi všechno odinstalovat (autoGk i XVID) a znova nainstalovat.
---

Já spíš na tohle používám MediaCoder, je teda krapet složitější, ale dá se tam nastavit kdeco.
---
MediaCoder:
Soubor/ otevřít stopu: načíst hlavní track s filmem (někdo si to i předpřipraví DVD Shrinkem. Nebo celý disk (whole disc).

Audio - nastavit na MP3 a požadovaný bitrate
Video - XVID nastavit na požadovaný bitrate , kontejner AVI
Obrázek Efekty - zde nastavím jas, kontrast atd.

Bohužel to chce trošku praxe, ale zas tak hrozný to není.

jj to jsem zkoušela odinstalaci a zase nainstalovat ale ta hláška tam je pořád,když dám xvid tak ne (ale zase mám ten příliš barevný obraz - oranž.obličeje atd..)
MediaCoder můžu zkusit ,jen mi prosím řekni jaký zadáváš ty birate jak u audio tak u video (zda se to nějak liší třeba kolik MB bude mít) a také jaký nastavuješ kontrast a jas (to si ho nastavíš v programu? nebude se ten program zase řídit tím xvid co v pc mám?) díky

Aha tys tam cpala Divx - stím autoGK už tuším dýl nepracuje, jen s Xvid.

Uvědomil jsem si, že MediaCoder je zbytečně složitý. A našel jsem ti tutoriál na program simpledivx.org který, podporuje i DivX. A je v češtině.

Návody:
59 -krok za krokem v anglině
http://www.simpledivx.org/Guides/SimpleDivX_Guide/ Czech%20Guide.htm v češtině, ale bez obrázků.

Překladač stránek zde: translate_t#

Kdyžtak to zkus v něm.

Nastav bitrate u audia a videa a překlikni si na kartu souhrn.

Dole je odhadovaná velikost - bude to cca +/- odpovídat.

Pokud to chceš přesně, u videa kóduj: mode: two-pass - dvouprůchodový (kvalitnější ale trvá převod dvakrát dýl).

Dej optimální velikost: nemá smysl dělat video 2 hodiny dlouhý, obraz velký 640/480 a velikost 600 mega - to by vypadalo jako válka čtverečků. :-)

Za chvíli odjíždím, takže kdybych se neozval, tak písnu v neděli.

EDIT// a vždycky můžeš spustit překódování, pak pauznout a v přehrávači zkontrolovat jestli je obraz jak má být.

díky,zatím zkouším ten program co jsi našel a zatím to vypadá slušně -uvidíme -jinak mám pocit že ten program jsi k sobě nainstaloval kmplayer a s tím nemám nej,zkušenosti škoda že si to nenainstalovalo gomplayer -dá se to nějak vyměnit ?asi ne co? - jinak jak si to myslel s tima čtverečkama co je optimální? 700? měj se a jj odepiš až se vrátíš díky :-)

1.jj to vím ,ale když si myslím že to ten program potřebuje k chodu tak to samozdřejmě nainstaluji
2.jakto myslíš přeregistrovat ? ten program si nainstaloval mplayer a virtualdubmod - a vlastně při tom převodu používá kodeky od toho mplayer -kdybych ten mplayer vymazala jak bych tam dala třeba ten gomplayer(aby si to nastavení a ty kodeky bralo z něj?) šlo by to vůbec? jinak převedené video pak přehrávám bud v WMP nebo Gomplayer-nejlepší zkušenosti
z toho programu simpledivx vylezlo nakonec celkem slušné video -až na takové čárky při pohybu-to dělá právě ten mplayer i při přehrávání různých avi videí
předem díky za odpovědi

v podstatě nechápu co jsi napsal :-D ,to že je potřebuje k chodu znamená že když je vymažu a nějak místo nich dám gomplayer fungovat to nebude? co znamená že se oba do systému neintegrují?Spustim gom v nastvení zatrhnu co? nevím právě kde co hledat -defaultně on?
pokud můžeš tak mi to vysvětly ,jinak ted hledá o tomto programu něco na netu ,nějaké nastvení nebo tak ale zatím bez úspěchu
díky ti

na ten simple divx kašlu :-) ,ten mediacoder je super program -dá se v něm nastavit snad všechno ,až budeš mít čas chtěla bych se tě zeptat ještě u nastavení videa na zdroj a backend -co z toho máš zatrhlé ty -je tam totiž celkem výběr -předem díky (ps:díky za doporučení dobrého programu)

Tak zdroj dávám automatický (zdroj i backend), každý motor umí to svoje. V hodně případech bude tandem mplayer//mencoder - oni mezi sebou vytvoří proxy, ale nechal bych to na automatice.

Pokud se v nastavování dostaneš, že nebudeš vědět co už tam je, tak dávám soubor/ vrátit zpět všechna nastav. na výchozí.

druhý obrázek:
XVId: pokud nastavuju tak, aby to přehrál stolní (jakýkoliv) přehrávač, vybírám u XVID profil Simple profile level 3 - ty máš ASP5 - nepřehraje to kdeco.

Bitrate dávám cca 1100 kbps
Velikost obrázku většinou neměním, krom převodu na mrňouse (mp4 přehrávače)

Muxer/demuxer (mám tam obě dvě záložky)- demux znamená uložení proudu (streamu) na disk (kontejner obsahuje video a audio - uložím audio na disk), mux je obráceně, přidáš další stopu (kontejner= video+ audio+audio), kontejner avi podporuje dvě audio stopy, kontejner mkv hafo audio stop, hafo titulek, hafo videa, kapitoly, menu... Dvě audia se nastavují na kartě audio položka audio ID (1,2 externí soubor)

Menu obrázek - tady nastavuješ efekty a velikost nebo ořez - nechceš měnit= nezaškrtáváš.

Efekty - občas použiju větší jas - některý videa jsou hrozně tmavý. Ostatní je na tobě.

Mimochodem, novější mediacoder konečně podporuje avisynth http://pc.poradna.net/f/view/317710-novy-avisynth- vcetne-ceskeho-manualu , takže načtení exotického formátu jde ošetřit.
==========
Jestli nemůžeš, tak jako já, zkousnout u podrobnýho nastavování potřebu firefoxu, lze to udělat přes XUL runner, řekl bych, že to bude daleko menší díra do systému.
http://blog.mediacoderhq.com/how-to-make-mediacode r-work-with-xulrunner/

díky za radu - mám na tebe ještě dotaz -občas mi přijde ,že si něco uložím a ono se to začně přeformátovávat a jako to moje nasatevní bylo pryč.A také -máš tenhle problém-vždy když nějaká osoba rychle pohne hlavou-prostě je na ní rychlí přechod vidím takové rovné čárky okolo jejich hlav(neni to vobem v autogk to nemám ) nevíš čím to může být ? díky

add1. jestli to chápu tak, že ty si nastavíš že třeba avi, xvid asp5, mp3 128 - prostě nastavíš pro převod a pak se to resetne, tak si to můžeš uložit z menu Soubor/ uložit přednastavení a pak soubor/načíst přednastavení. Takhle mám udělaný oblíbený šablonky na mobil, mp4 ...
....
add2. takže kostičkovatí při rychlých scénách? Zkusil bych záložku video/mode two-pass . sice to bude trvat dvakrát dýl, ale výsledek většinou stojí zato.
Také to může nezvládat přehrávač - zkus to otestovat v jiném.
Možná má video malý bitrate a velký obraz = rychlá scéna nemá dostatek dat na vteřinu
Také video může být prokládané: deinterlace.php v mediacoder je to obrázek/efekty - kdyxžtak si přepni na angličtinu, český text tam "zajíždí".

nene uloží se mi třeba avi atd... ale kontrast a jas se mi neuloží - jinak ostatní je nastavené správně ,ale ten kontrast a jas se jakoby resetne
no právě že kostičky tam nemám-ale je to vlastně něco na ten způsob akorát to jsou čárky -v rychlém přechodu - jak si psal podle mě by to mohlo být tim birate-vel.obraz (rychlá scéna nemá dostatek dat na vteřinu)-nastavevím tedy birate podle tebe a všechno jak si psal a uvidím - v jiných přehrávačích ti čárky taky jsou -podle mě jde o ten mediacoder a mplayer-ten jsem dřív měla a taky jsem v tom měla ty čárky-myslím v tom mplayer, jinak co je ten XUL runner? na té stránce to nemůžu stáhnout tak nevím ,díky

o tom celou dobu mluvím - xvid má hrozně blbé nastavení - jen jas -nemá kontrast -což znamená,že když snížím jas(posunu 6,5 na stupnici 7) je světlejší i kontrast což znamená že věci co mají být černé jsou šedé s kostičkami - změna colourspace to vyřešila (tu černou ,ale ted jde zase o barvu jejich obličejů -prostě jsou barevnější),ale to se dalo změnou na RGB32 předpokládat - asi si ponechám autogk ,protože ať nastavim v mediacoderu jak mám vždy tam jsou ty čárky -ale i tak moc děkuji kmochno

robia v programe ktorym sa to video spracovava

autogk(program na převod videa) k sobě si nainstaloval xvid dekodér a enkodér - v samotném programu žádné nastavení kontr. a jasu není

len ti dodrbala farby (vcetne tej sivej)

co znamená farby? a sivej?

kmochna je dobrý rádce a poradil dost programů -všechny jsem zkusila a každý má nějakou vadu-ikdyž vše správně nastavím (proto jsem psala že se radši budu držet autogk)

farby - je to něco jako vyvážení obrazu?aby byl více realističtější? o to právě jde o ty farby -kdyby byl program který upravý výsledné avi(ty forby)bylo by to ok ,nebo rovnou ten vob -ale jak řikám když vypnu RGB32 mám obraz hnusnej šedej atd.. jak jsem již psala

"Farby" su barvy, a "sivej" znamena sedej. A na colorspace nesahaj, nenastavuj ziadne RGB32.
Ked mas blby program ktory nic nevie tak pouzivaj iny. Mozes skusit aj virtualdub (prip. virtualdubmod ked chces citat aj mpeg/vob) a avidemix, obe su zdarma a nie su obmedzene na xvid, ale mozes kodovat akymkolvek kodekom ktory je nainstalovany v PC. Neviem ale co presne potrebujes robit, necital som celu diskusiu.
P.S. inac autogk nie je obmedzeny na xvid ale vie napr. aj divx www.autogk.me.uk " - XviD or DivX(5/6) output formats"

to je divné (např. u přijímače u satelitu my technik poradil v nastavení RGB a od té doby je obraz jak víno ) takže to je asi u pc jiné ,četla jsem návody na virtualdubmod a celkem bych to chtěla zkusit (ale potřebovala bych radu např.od někoho kdo to v něm dělá běžně-jak tam třeba nastavit ořez ,velikost a kodek atd..) jinak převádím voby na avi , s avidemux nejsem spokojená...,
bohužel v autogk jde už jen xvid -divx už dávno prý nejde

RGB v telke je nieco uplne ine ako colourspace. Psenicna muka je nieco uplne ine ako kokosova muka :-)
Tak virtualdubmod kludne skus. Nezabije ta to. Nepotrebujes vodit za rucicku, prejdi si vsetky polozky v menu atd. najdi si sekciu o efektoch atd. Vystupny koder nastavujes v menu video pre obraz a v menu audio pre zvuk.