Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Micro ATX doska k E8400

Zdravím všetkých,

po niekoľkých dňoch strávením surfovaním po internete a neúspešným hľadaním vhodnej základnej dosky za obraciam o radu na vás.

Mám záujem postavi si "malé" PC na báze Intel E8400. Potrebujem k nemu vybrať vhodnú základnú dosku.
Pozeral som osobne na túto
http://www.westech.sk/default.asp?cls=stoitem&stii d=19162
a túto
http://www.alza.sk/zakladni-deska-dfi-lanparty-jr- p45-t2rs-d96265.htm
avšak odkedy som sa niekde dočítal, že si treba dávať pozor na kompatibilitu čipsetu s týmto novým procesorom, pretože vraj podporujú ho viaceré, ale plná podpora je len u niektorých.
Preto som začal pochybovať a obraciam sa o radu na vás.

Viete mi prosím poradiť vhodnú micro ATX dosku pod tento procesor?

Nezáleží mi na integrovanej GPU. Operačné pamäte som vybral A-DATA Vitesta 4x 2Gb 800 Mhz.

Vopred všetkým ďakujem.

Ešte doplním, že nemám špeciálne požiadavky na RAID, celkom by však bodlo viac USB portov.

Osobne provozuju na Gigabyte P35-DS3 celkem 4x1GB A-data Vitesta (kupovano jako 2x 2GB(1GB+1GB) dual channel kit). Mam je i malinko pretaktovane (cca 900Mhz). Jsem spokojen.

Na manzelcine pc s chipsetem via890 bo tak nejak chodi ten samej 2x1GB kit taky a na jednicku.

Cili ja proti Vitestam nic nemam, doporucit je muzu. Za ty prachy je to dobrej kup... A maj peknej cervenej chladic :-)...

Tet jsem se kouk na ty linky k deskam... Budem drahy polovici upgradovat pc, z desky s via chipsetem a AMD X2 3800 na neco s G45 a E8400kou (4GB kit Adata Vitesta) a shodou okolnosti jsem rovnez vybral Gigabyte EG45M-DS2H. MicroATX je mandatory, zena si preje malicky case.

Hlavni napln prace moji zeny je grafika a ofis. Jen jsem se rozhodl pridat do toho jeste levnou pasivni Ati4350, neverim ze s integrovanym intelem zene pojedou jeji dva lcd monitory. Doted pouziva Ati X1300.

Původní Vitesty za příplatek slibovali časování 4-4-4-12 které jsem na žádné desce s intel čipsetem nerozjel stabilně. Čili bylo zbytečné připlácet, dneska je to cenově asi stejné. Adata- vitesta jsme prodali asi 30ks a velmi vysoká úmrtnost /různé záludné chyby typu občas modrá/. Postihlo mě to taky, měl sem 4ks.Proti značce a-data nic nemám, obyčejné a-data naprosto bez problémů, prodáno mnohem víc kusů.

Ja skôr využijem tých 12 USB. :)

Dosku a CPU som objednal, vezmem k tomu ešte tie RAM-ky - nejaké obyčajné Kingstony nakoniec :)
Grafika počká, kým bude na trhu Sapphire 4670 s pasivom. SSD disky sú predsa len ešte drahé a tak asi pôjdem do dvoch Samsungov F1 640GB v RAID-0.

Proc prosimvas chcete cpat takhle vykone CPU do mini skrine? Jste si jisty ze to uchladite? Jo, v serverech jsou i vykonnejsi cpu nacpana take v uzkem prostoru, ale tam je hafec vetraku a je to neuveritelne hlucny. Do male skrine patri PCU co netopi, ne takovyhle veci. Zakladate si na tom, ze do roka budete kupovat novou desku, protoze ta co ted koupite odejde z duvodu prehrivani soucastek (nemyslim ted zrovna procesor a chipset, ty tepla snesou docela hodne), nebo prijdete od disk, ty specialne nemaji rady teplo.

Ano, deklarovaná nízka spotreba E8400 ako aj viaceré články na internete o možnosti jeho pasívneho chladenia (neuvažujem) a tak isto skutočnosť, že ho neplánujem taktovať by mi mali umožniť ho nacpať do MicroATX skrine.
Čo sa týka tej, uvažujem o MODECOM STEP 103 alebo nejakom CUBE.

Zdravím,

tak tému uzavriem s tým, ako to celé nakoniec dopadlo:

CPU: Intel E8400
HDD: 2x Samsung Spinpoint F1 1Tb zapojené do Raid 0 + Raid 1
MB: ASUS P5Q-EM
PSU: ENERMAX MODE 82 425W
CASE: Sharkoon Rush - výborný case pri miniatúrnych rozmeroch.
RAM: 2x Kingston 4Gb kit 2Gb
GPU: Zatiaľ on board. Jediná chybička tej skrine je, že tam nevlezie Sapphire HD 4670 Ultimate - čiže ešte stále hľadám. Vhodná je pasívna, pretože je priamo pod zdrojom a ten ju chladí 12cm vetrákom....
Čítačka kariet Enlight 15 v 1 + Sim support
a nejaká LG DVD-RW

Včera som to dal konečne do hromady a ide to veľmi slušne a hlavne TICHO.

Vďaka všetkých za pripomienky a rady, ktoré mi pomohli sa dopracovať k tomuto výsledku.

Prajem príjemný deň.