Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Micro ATX doska k E8400

Zdravím všetkých,

po niekoľkých dňoch strávením surfovaním po internete a neúspešným hľadaním vhodnej základnej dosky za obraciam o radu na vás.

Mám záujem postavi si "malé" PC na báze Intel E8400. Potrebujem k nemu vybrať vhodnú základnú dosku.
Pozeral som osobne na túto
http://www.westech.sk/default.asp?cls=stoitem&stii d=19162
a túto
http://www.alza.sk/zakladni-deska-dfi-lanparty-jr- p45-t2rs-d96265.htm
avšak odkedy som sa niekde dočítal, že si treba dávať pozor na kompatibilitu čipsetu s týmto novým procesorom, pretože vraj podporujú ho viaceré, ale plná podpora je len u niektorých.
Preto som začal pochybovať a obraciam sa o radu na vás.

Viete mi prosím poradiť vhodnú micro ATX dosku pod tento procesor?

Nezáleží mi na integrovanej GPU. Operačné pamäte som vybral A-DATA Vitesta 4x 2Gb 800 Mhz.

Vopred všetkým ďakujem.

Ešte doplním, že nemám špeciálne požiadavky na RAID, celkom by však bodlo viac USB portov.

Zdravím,

tak tému uzavriem s tým, ako to celé nakoniec dopadlo:

CPU: Intel E8400
HDD: 2x Samsung Spinpoint F1 1Tb zapojené do Raid 0 + Raid 1
MB: ASUS P5Q-EM
PSU: ENERMAX MODE 82 425W
CASE: Sharkoon Rush - výborný case pri miniatúrnych rozmeroch.
RAM: 2x Kingston 4Gb kit 2Gb
GPU: Zatiaľ on board. Jediná chybička tej skrine je, že tam nevlezie Sapphire HD 4670 Ultimate - čiže ešte stále hľadám. Vhodná je pasívna, pretože je priamo pod zdrojom a ten ju chladí 12cm vetrákom....
Čítačka kariet Enlight 15 v 1 + Sim support
a nejaká LG DVD-RW

Včera som to dal konečne do hromady a ide to veľmi slušne a hlavne TICHO.

Vďaka všetkých za pripomienky a rady, ktoré mi pomohli sa dopracovať k tomuto výsledku.

Prajem príjemný deň.