Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhořel zdroj

Za provozu jsem omylem na zdroji přepnul na 120 V zdroj už nejde. Dá se nějak opravit? Mohlo to poškodit komponenty?
Je to zvláštní situace, je to historický pc 486. Zdroj takový asi neseženu. Je to ibm a konektory vypadají jak AT ale zapínání je řešeno přes 2 pinový konektor na desce. Taková obdoba atx. Všechny staré zdroje v bazaru jsou pouze klasické at s silovým zapínáním

Při přepnutí z 230 na 115v zapneš zdvojovač napětí (tím napětí ve zdroji dosáhne nějakých 650v) a první na raně jsou pojistka, vstupní diody a kondenzátory. Je možné že to odnesly jen tyhle součástky ale je taky možné že se to přeneslo dovnitř do pc a 486 odešla do křemíkového nebe (ostatně už měla roky).