Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravim lidicky,
chtel bych nejak vytunit stavajici PC sestavu:
Grafika: ATI Radeon X1950Pro
Procesor: AMD Athlon X2 3600+
Deska (snad to je opravu jeji nazev :-) ): Gygabyte GA-M61P-S3 rev.1.0 (Pak je na krabici jeste napis: S - Series Motherboards Support AMD Socket AM2)
Pamet: 2GB

EDIT: Zdroj: POWER Super silent 550W LC6550 Version 2.0

Myslite, ze se vyplati jen koupit novejsi grafiku? Je to prevazne herni PC.
Diky vsem

Jo a pak jsem se chtel jeste zeptat, jestli byste mi nedoporucili nejaky monitor. To stare CRT uz odchazi, chystam se na velikost 22, 24". Taky prevazne pro herni ucely. Jsou vhodne ty levnejsi kousky?

No snazil bych se prodat ty stare komponenty a dodal bych tak 4000. Vic do toho investovat nechci. Kdyztak po castech - nejdriv bych chtel koupit grafarnu, tam by mel byt narust fps asi nejvetsi ne? pak kdyztak procesor. pameti jsou tak levne, ze to neni problem.
Nebo myslis, ze grafiku nema cenu menit? Jinak jsem koukal, ze ty karty se pohubuji od 3-12 000. Ktera by byla nejoptimalnejsi?

Ale jo, vyměnit grafiku se vyplatí. Pokud tam dáš nějakou HD 4850, bude výkon ve hrách zhruba dvojnásobný proti X1950Pro. 4850 se dá koupit do těch 4K.
Do tý desky dáš maximálně dvoujádro, tedy Athlon X2 6000+.
Pokud by jsi chtěl mít do budoucna podporu pro tří a čtyřjádrové procesory, vyplatilo by se koupit desku AM2+.

Takže prodat desku, grafiku a koupit např: deska, graf. karta
Je toho cca za 6K, ta stará eska a karta by se za 2K určitě měla prodat, imho i za víc.
A k tomu přidat 2GB paměti, podle potřeby vyměnit procesor. Zatím je tří a vícejádro zbytečné, tak tu levnější verzi A X2 6000+. To uvidíš.

Rychlejší postup je prodat tu grafiku a koupit HD 4850. K tomu ty 2GB paměti. Podle toho, jaký nárůst výkonu bude, pokračovat výměnou desky a procesoru.

On se ještě určitě ozve touchwood. :-)