Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to BIOS nebo OS?

Dobrý večer se známým se dohadujem o tomto problému.On říká že ty staré PC(ty co ještě neměly ani myš šlo se tam pohybovat jen klávesnicí) neměly OS že se všechno spouštělo přes BIOS.A já jsem mu říkal že to byl OS podobný BIOSU nevím jak se přesně jmenoval.Kdo z nás má pravdu?Děkuji

Kazdy PC (myslim tym PC x86 platforma) mal vzdy nejaky OS (napr. MS DOS). OS pouzival funkcie BIOSu.

Jedina vynimka na x86 platforme bolo na uplne starych (086-kach) sa spustil z BIOSu Basic, pokial sa nenaslo ziadne medium (disketa/disk) z ktoreho by sa dalo bootovat. V tom Basicu ale slo robit tak plusminus prd, takze kazdy mal na PC aj nejaky ten DOS (t.j. OS), aby mohol spustat programy/hry atd...

Já už začínám pomalu brečet, když mi bylo 6 let, hrabal jsem se v krabicích, kde byly procesory, myši se seriovým portem, to tenkrát bylo, uměl jsem hodně DOS příkazů (teď skoro nic :-)), dneska vysuneš mechaniku, dáš CD, zasuneš, 2x klikneš, počkáš 3 minuty a ovladače k HW byly nainstalovány, ještě si pamatuju na tu děsnou práci s nastavením přerušení ve Win98 a konflikty v přerušení, ach jo, to byly časy.....

Mám gumáka - ZX Spectrum 48. Oblíbený hry: R-Type, Manic Miner, Fred loader, Chuckie egg, ...

Jo, to byly časy, příchod ze školy, ZX zapojit na TV, do kazeťáku kazetu, načíst (často "R Type loading error" a bylo to), pak si kazit oči na TV, ovládání podomácku vyrobeným klacíkem imitujícím Kempston joystick...

Pavel

Jsem lepší: mám gumáka, Didaktika Gamu, M, disketovku D40 a tiskárnu BT 100 zvanou "splašený hřebík", jelikož byla jednojehličková.
Dost už zapomínám, před 14 dny jsem něco datloval do assembleru Prometheus (pro lenost v emulátoru) a nějak to nemůžu rozchodit.
Na převody unikátů ze ZXS do PC se mi osvědčil minidisk, raději to na něj "vypískat", než se hmoždit s pokusy o přečtení staré diskety.
A ta chyba je "Tape loading error", nikoliv "Type" :-)