Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC

Dobrý den, chtěl bych trochu vylepšit pc.

Moje PC:

OS:
Microsoft Windows XP Home Edition
Základní Deska:
MSI MS-7042
Procesor:
Intel Celeron D 330, 2666 MHz
Operační paměť:
256 MB PC3200 DDR SDRAM
Grafická karta:
RADEON 9200 SE (128 MB)
Pevný disk:
80 GB + ex. HDD 320 GB

PC není využívané na hry (max. někdy zahraju CS 1.6,Metin2).Využívám ho na internet,skola,filmy.

Chtěl bych ho trochu vylepšit.
Určitě chci koupit RAM paměť.
A vyplatí se koupit new grafická karta ? (na ty moje hry:-p)

Pak mám ještě jeden dotaz

Mohl by mi někdo říct na co je toto?
[http://imgup.irrlicht3d.cz/soubor/c40a0b76/dsc0076 9.jpg]
A takovíto vstup:
[http://imgup.irrlicht3d.cz/soubor/c58c029d/dsc0077 4.jpg]

Díky moc všem:-)

Rozhodne pameti. Tva deska ma AGP, tak snad i nejakou slusnejsi AGP grafiku. Nebo se na to vychrchlat a koupit desku + RAM + CPU. Videl bych to na AMD780G s integrovanou grafarnou, nizkoprikonove dvoujadro a dve giga RAM. Asi i novy zdroj.

Paměť stačí přidat 512mb nebo 1giga, když jsi doteď měl 256 bude to velice znatelný rozdíl. Víc bych do toho neinvestoval. To na tom obrázku je modem buď analogový nebo by to mohl být isdn. Každopádně na vyhození zbytečně to žere elektriku...

nemal by byt problem s chipmi, pokial mas problem s chipmi problem je v BIOSe alebo v nastaveni BIOSu, vseobecne pocet chipov nehra rolu (skor hra rolu organizacia bank ale chipsety v poslednej dobe (tak od doby DDR) s tym uz zvycajne nemavaju problem). Ale u VIA je vsetko nahovno takze aj ja by som tu 256 vyhodil (vid nizsie).

Takže dnes si budu kupovat tu RAM.
Chci se jenom na něco zeptat.
Tamta 256ka je 8cípá takže jak jste říkali asi s new nepudou dohromady.
A když vyndám tu starou tu new musím dát do první banky nebo je jedno do jaké.
A ještě mám jednu otázku.

Vybral jsem si tuhle:
1GB DDR 400MHz PC3200 CL3 128Mx64 KINGSTON BOX
http://www.alza.cz/1gb-ddr-400mhz-pc3200-d48508.ht m

Tak se chci zeptat jestli je to dobrá značka (KINGSTON) ?
A jestli mi tam vůbec půjde?

Moje základka:

Název základní desky MSI MS-7042 (Medion OEM)
Čipová sada základní desky VIA Apollo P4X533/PT800/PT880

Pracovní paměť:
DIMM1: Swissbit SDU03264B5B71MT-50 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)
Typ BIOSu Award (08/03/04)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikační porty (COM a LPT) Port ECP tiskárny (LPT1)

Jestli půjdou spolu poznáš, když je tam necháš obě. Totéž umístění do bank ( mělo by to být jedno) vybral sis typ PC3200 a ve výpisu tvé současné paměti je taky PC3200. Kingston je dobrá značka. Není důvod, proč by to nešlo, když tam dáváš, co tam patří. Nestavíš žádný dělo na hry, tak nad tím tak nedumej :-)

omg motherboard Medion OEM :-? No ok, kym funguje tak je ok.
Ja by som tu 256 vyhodil a kupil 2x512MB PC3200 alebo 2x1G (podla financii). Ten chipset myslim uz vedel dualchannell, takze preto by som kupoval 2 zhodne moduly a 256 vyhodit.

Na obrazku je modem (56k aleno ISDN). Ked to nepouzivas tak ho mozes vybrat.

Grafiku nejaku 7600GT/6600GT ked zozeneies niekde za lacno tak by to mohlo byt lepsie, ale pokial ti vykon staci na tie hry co hras tak novu grafiku nepotrebujes.