Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posuďte PC sestavu

K AMD procesoru se většinou doporučují zákl.desky s AMD chipsetem. Na grafiku počítej tak minimálně 2500-3000 kč, aby to mělo smysl na hry. Samozřejmostí je slušný zdroj.

Napiš, kolik na ten PC máš a jestli je tojen na PC, nebo je to i s monitorem a Windows. Pak se dá něco navrhnout. Projdi si návrhy tady na poradně, řeší se to tu každou chvíli.

Grafika se 64 bitovou sběrnicí a ddr2 pamětmi nebude nic moc. Case Red Star s 350W zdrojem ti tady taky asi nikdo nepochválí. U těch grafik sice doporučují 400W minimálně, ale u solidního výrobce bych se 50W rozdílu nebál.Ta dockalackova sestava vypadá solidně, kdyžtak si pro jistotu vem silnější zdroj. Když zvedneš limit ceny o 1000-2000 kč, bude to dost znát. Za grafiku na hry 2400-3000 kč budeš muset dát (u GK musíš taky koukat na šířku pamětové sběrnice 64-128-256 , paměti DDR2-DDR3-DDR4-GDDR, takt grafického čipu)

Já k tomu doplním jen to, že vlastním na chlup stejnou sestavu jakou jsem navrhl a s hraním nemám problém. Zdroj mám neznačkový Eurocase, wattáž vám neřeknu, ale tipuju 350-400W a jede to zcela bez problémů.. U silnějších grafik už bych volil značkový zdroj, ale ta ATI 4670 512MB má opravdu spotřebu minimální a nepotřebuje ani přídavné napájení..

Z praktických zkušeností můžu napsat, že hraju v rozlišení 1280x1024, pod Windows XP a třeba Far Cry 2 mi jede na Very High detaily zcela plynule. Druhý díl Stalkera jede taky plynule na vysoké detaily, Race Driver GRID běží na maximální a Call of Duty 5, Fallout 3 také. Ty dvě posledně jmenované jsem nehrál, tlumočím jen názory ostatních uživatelů..

Pokud budete hrát do rozlišení 1280x1024 a pod Windows XP, zahrajete si všechny současné hry, snad kromě GTA4. Do dvou tisíc korun lepší grafiku neseženete..

Jo a v mnou navržené sestavě je zdroj Seasonic 350W, což je velmi kvalitní zdroj, který do budoucna utáhne i mnohem výkonnější grafika. Pokud si PC nesestavíte sám, musíte připlatit 980 korun za sestavení. Takže:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=KUF01J 2X01CSP01LTY01I22017QE01IIS01JYT01ACD01EFL010BN01

Pokud se vám to zdá hodně, můžete dát pryč ten značkový Seasonic a skříň a nahradit je levnou skříni i se zdrojem za zhruba tisíc korun. Tímto krokem 500 korun ušetříte. Pak tedy:

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=KUF01J 2X01CSP017QE01IIS01JYT01ACD01EFL010BN01DCH01

Já osobně bych tedy bral sestavu s tím Seasonicem. Protože ten zdroj, i když má jen 350W, má lepší parametry, nežli neznačkové 400-450W. Pokud budete chtít v budoucnu počítač vylepšit, je určitě Seasonic lepší...

No, ta grafika se mi vubec nelibi :-), ja bych to udelal asi takhle, jestli nejsou penize na lepsi: koupil bych tuto desku:

http://www.barbone.cz/?stiid=72918&strsort=V4IVF7& str=0&tit=Gigabyte%20MA78G-DS3H%20780G%20AM2+%20DD R2%20SATA2%20VGA(HDMI+DVI)%20GLAN%201394%20PCIE20

ma integrovanou radeon HD 3200, ktera je srovnatelna s tou grafikou, co sis napsal, protoze kupovat grafiku za 1000kc je blbost, aspon 2500+kc. Ma socket AMD 2+, takze do ni das ten procesor, ktery si tam mel napsany (AMD) + muzes kdykoliv prejit na Phenom. Ramky misto 800Mhz vem 1066, vykonove to nepoznas, ale jestli nekdy do budoucna budes chtit trijadro/ctyrjadro, tak budes potrebovat tuhle frekvenci ramek. Jinak ten zdroj ti musi stacit. Mechaniku ber ATA ;-)

+mas volny PCIe slot a az budou penize, muzes kdykoli dokoupit lepsi grafiku :-)