Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 24" LCD monitor - LG, Samsung, nebo něco jiného?

Vždycky se u nás používaly LCD LG, teď mi jeden 17" LG umírá před očima (asi 4 roky slušného provozu).
Chtěl bych koupit něco většího, zřejmě 24", širokoúhlý snesu. HDMI nijak nevyžaduji, ale když tam bude... reproduktory pokud možno vůbec. Využití mimo internetu samozřejmě na hry, ale spíš jen nárazově a pak na grafiku (proto těch 24", když už, jinak by asi stačil 22"). Finančně do 10K, takže Eizo tak nějak škrtám, to už je trochu mimo...
Jen tak lehce jsem proběhl nabídku a zastavil se u tohoto:
LG W2452V-PF
a pak tady:
Samsung SyncMaster T240
Samsungy moc neznám, ale neměly by být špatné...
Takže jestli můžete někdo porovnat, nebo klidně navrhnout nějakou jinou alternativu.

tohle je síla jiný svět http://forum.grafika.cz/read.php?91,2788598,278859 8 . Mife jakou s tímto LCD máš osobní zkušenost ? Budu muset koupit něco dceři, má CRT 19" a pomalu přestává ostřit. Moc si nevyberu, buď dobře ostří rohy nebo střed, takže už jde do kytek. Hry nehraje vůbec, ale retušuje a upravuje fotky a občas i pouští nějaký nesmysly z Youtube nebo video (to ale není podstatné má i normálni TV).
Na TN+film nemám žaludek (a vůbec na LCD, zlatý CRT a jejich černá), ale bohužel se tomu nevyhnu, tak aspoň S-PVA nebo S-IPS. Třeba tenhle : http://www.eizo.cz/monitory/sirokouhle-monitory/22 /S2231W.html nevypadá zle ale ta cena :-/ . Potřebuji něco slušného kolem 10k. Je ten panel matný ? To je podstatné, kvůli blízkosti okna.

To EIZO je hodne slusne (recenze http://www.svethardware.cz/art_doc-A366FB1AFEC2CA1 9C12573FA0047952A.html ), ale relativne drahe (toz, je to EIZO). Spis bych sel do toho HP, ktery se tu resil - za podobny obolos vic muziky (24"), technologie panelu prekvapive vyssi. Na tom foru se nejak prebijeji subjektivnimi poznatky - evokuje to ve mne citat: "Hujer, metelescu blescu" :)). A nakonec dogma "kolem deseti litru": podsviceni jest odrbano, nikoliv vsak straslivo. Asi bych koupil to hapecko ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5974 5 ). Je to sice hodne nad "kolem deseti", ale vez, ze za mensi minci vyssi panel (S-IPS, S-(M)PVA ) se solidnimi parametry nekoupis.

edit: Bavime se tu o spotrebnich (SOHO) zarizenich. Existuji samozrejme lepsi kousky, nicmene ceny jsou straslive.

dík za odpověď. O profi zařízení nejde, to jsou opravdu astronomické sumy, jak za ojeté auto. Ale kdo se tím živí nemá prostě na výběr. Podmínkou bylo ne TN+film a nějakou střední třídu, kde je možné se aspoň trochu přiblížit normálnímu barevnému podání. Člověk to nekupuje na týden. Prolezl jsem už hodně diskuzí s ohledem na nabídku nových panelů, ale zatím jich je málo na trhu a jsou hodně drahé. Tenhle fakt vypadá poměr cena/výkon víc než dobře. Fundované diskuze od lidí z DTP jsou sice zajímavé, ale je třeba se vrátit na zem, hlavně kvůli ceně :-|. No mám ještě nějaký ten měsíc čas, tak počkám zda to nepůjde trochu dolů, ale zatím je to můj favorit.
Onehdá (3 týdny před vánocemi) mě jeden známý pověřil vybrat LCD pro děcka , nízká cena 22" s DVI, prý aspoň trochu koukatelné. Nakonec už byl k sehnání ve skladech jen tenhle http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoi tem&stiid=73382 měl jsem ještě 2x LG, ale ty už nebyly. Oni jsou z něho nadšení, jaký to má "krásný barvy". To že např. černá je šedá a fialová do modra je prostě vůbec netíží a nevidí to (a to jsem tam měl jen obyč. test z Nokie, kvůli kontrole vadných pixelů). Tak bych si to dovolil ukončit citátem "šťastná to žena". S profesinální deformací, kdy si člověk všímá každého detailu, je opravdu těžký výběr.