Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stare PC vs LCD monitor

Dobry den. Mam dotaz, mam doma od kamarada stary PC a kdyz ho pripojim na svuj LCD monitor, tak se PC po chvilce nabihani sekne a konec. Grafika tam je nejaka stara jeste do AGP slotu asi GeForce MX440 SE, je mozny ze to nenabehne protoze PC nezvladne ten monitor.

no kdyz ho zapnu tak nabehne takova ta uvodni tabulka jak v ni jsou vypsany disky a cd-romy pak to pipne a je cerna obrazovka, jednou se mi povedlo ze se to dostalo az k tomu vyberu jak tam je pustit pc v normalnim rezimu nebo v rezimu nouze atd. a pak se to hned seklo.

to nedává smysl, nedělal jsi v rámci optimalizace stolu ještě další úpravy počítače?

v černém úvodním textovém režimu, s rozlišením cca 400 řádek, běží grafická karta v nějakém nudném režimu cca 60hz/do 30khz. podobně i následující jednoduchá grafika s úvodním logem windows. teprve po zavedení ovladačů a vyčtení nastavení z registrů se použije větší rozlišení, s případným vyšším refresh, ale do té doby musí lcd korektně zobrazovat.
můžeš ten lcd připojit k jinému pc/ntb, jestli je funkční?
xp nepotřebují ke startu monitor, a tak je jim jedno jestli ho pc po startu detekuje nebo ne (přes ddc signál ve vga konektoru)

neměnil jsi něco s disky?

Na stejne grafice jsem jel na LCD, pokud byla prilis vysoka frekvence, hlasi to vetsinou "signal out of range" nebo neco podobneho. Nepripada mi to tudiz pravdepodobne.

Jak pisi ostatni, problem vidim take spis v samotnem PC. Jeste me napada, ze jsem kdysi resil nenabihani PC. Jednou najelo, jednou ne. Bylo to zpusobeno uvolnenim sroubu drziciho AGP kartu, ta se se pod tihou kabelu pacila a nemela dostatecny kontakt. Stacilo znovu poradne nasadit do slotu a pevne prisroubovat.

no on mi dnes rikal ze to mel cely rozdelany tak nevim jestli neco spatne nezapojilale jak sem koukal tak se mi nezda ze by bylo neco spatne je tam HDD propojeny s DVD vypalovackou pres IDE kabel do modryho slotu na desce ale nevim v jakym poradi to ma byt zapojeny a disketovka je pripojena zvlast.

Hned vedla PCI slotov je len southbridge (na obrazku pod slotmi) a SuperIO (na obrazku nad slotmi), ani jeden z nich sa nesmie tak zohrievat. Ked sa tak zohrieva tak je bud odpalena doska alebo je nieco do dosky velmi zle zapojene (t.j. plati to co pisem nizsie - vsetko poodpajat)

Clovece co chces pridelavat, mas tam nieco sakramentsky zle zapojene alebo skrat na kejs apod alebo uz odpalene, uz si skusil vsetko (karty, kable, atd) z dosky poodpajat? (nechat len CPU, RAM a grafiku a zapinacie tlacitko)? Zapnut, hreje sa to aj potom?
Nemas vadny zdroj? Skusil by som aj iny zdroj.

P.S. ktory presne chip sa hreje? Nie je v BIOSe nieco pretaktovane?

Nemozes liezt do BIOSu ked ta doska vobec nefunguje (neprejde ani cez POST). Ked odpojis aj HDD,CDROM atd, tak sa to tiez zasekne? Mas pripojenu nejaku klavesnicu?
Ked to nenabehne ani s odpojenymi diskami a ani po odpojeni od 230V na chvilu atd, nechaj to vychladnut, ked nic ine nepomoze skusil by som nakoniec aj clear CMOS, ked nepojde tak je asi odfajcena doska alebo HW (zdroj, karty, apod) alebo su tam nejake skraty (skontrolovat ci tam nemas popadane skrutky na dosku apod)
Este by som skusil vytiahnut RAM moduly a znova zastrcit (pri uplne vypnutom PC z 230V), ak je tam viac RAM modulov tak skusat ich po jednom. A nabuduce sa v PC nevrtat ked potom nevies co mas s tym robit.

pocitac predtim normalne fungoval kamos mi ho dal proto aby sem ho vycistil od prachu protoze mu to vubec nechladilo a musel ho poustet u otevrenyho okna a tak sem myslel ze by stacilo jen to truchu probehnou vysavacem a taky kdyz sem sundal vetrak z chladice procesoru tak tam byl docela dost usazenej prach mezi zebry chladice