Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přetaktování E8400 pomocí EasyTune5 - Orthos error

Ahoj, chtěl jsem trošku potrápit můj Intel C2D E8400 na desce GA-EP45-DS3L. Stáhl jsem si proto program EasyTune od Gigabytu a začal v easy modu (přidávání v %), zvedl jsem vždy o jedno procento(cca 30Mhz) a pustil na 10 minut Orthos. Když jsem se dostal k 3200Mhz a pustil Orthos, ani ne za 5 vteřin začal řvát error a začal pískat speaker. Vše jsem okamžitě vrátil na původní hodnoty a teďka se ptám. Třeba MMTank prý má stejný procesor přetaktovaný na 4Ghz a zřejmě mu to jede. Je možné, že to je šmejd ten procesor, deska nebo něco jiného nebo to jenom přetaktovávám přes "nevhodnou" utilitu? Paměti mám Corsair Dominator 5-5-5-15 1066Mhz s chladičem, takže šunky by to být neměly. Taktovat už teda nebudu(aspoň do té doby než budu mít peníze na nový procesor atp. :-D), jen by mě zajímalo, proč to "lehlo" už takhle brzo? Osobně bych nějaké problémy čekal někde u 3,7+ Ghz. OS je Win XP Home. Díky za odpovědi.

lebo ani nevies co si zdvihal.
Vies kde vsade sa to prejavi (co vsetko je na tvojej dosky odvodene od frekvencie ktoru si dvihal? Dokial toto nevies, tak nesmies nic zdvihat). Vseobecne moze byt problem v tom ze sa dviha aj frekvencia RAM alebo inych zbernic. V pripade RAM sa da nastavit napr. rucne RAM na nizsiu frekvenciu (BIOS alebo utilita atd).

Inac vseobecne odporucam nic netaktovat. Bud rad ze to funguje.

MM_tank to taky netaktuje v nějakým Easy Tune 5 ale vlezl do biosu, zmáčkl ctrl+f1, přepl fsb z auto(333) na 400mhz, propočítal jestli to dají paměti (a nastavil je na 800mhz). Orthos test neprošel tak tank procesoru přidal 0,1v. Pro měření teploty používám realtemp.
Možná jsem někdy psal o 8400- tu jsem taky měl, momentálně mám e8500 na fsb 423mhz.