Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přetaktování E8400 pomocí EasyTune5 - Orthos error

Ahoj, chtěl jsem trošku potrápit můj Intel C2D E8400 na desce GA-EP45-DS3L. Stáhl jsem si proto program EasyTune od Gigabytu a začal v easy modu (přidávání v %), zvedl jsem vždy o jedno procento(cca 30Mhz) a pustil na 10 minut Orthos. Když jsem se dostal k 3200Mhz a pustil Orthos, ani ne za 5 vteřin začal řvát error a začal pískat speaker. Vše jsem okamžitě vrátil na původní hodnoty a teďka se ptám. Třeba MMTank prý má stejný procesor přetaktovaný na 4Ghz a zřejmě mu to jede. Je možné, že to je šmejd ten procesor, deska nebo něco jiného nebo to jenom přetaktovávám přes "nevhodnou" utilitu? Paměti mám Corsair Dominator 5-5-5-15 1066Mhz s chladičem, takže šunky by to být neměly. Taktovat už teda nebudu(aspoň do té doby než budu mít peníze na nový procesor atp. :-D), jen by mě zajímalo, proč to "lehlo" už takhle brzo? Osobně bych nějaké problémy čekal někde u 3,7+ Ghz. OS je Win XP Home. Díky za odpovědi.

MM_tank to taky netaktuje v nějakým Easy Tune 5 ale vlezl do biosu, zmáčkl ctrl+f1, přepl fsb z auto(333) na 400mhz, propočítal jestli to dají paměti (a nastavil je na 800mhz). Orthos test neprošel tak tank procesoru přidal 0,1v. Pro měření teploty používám realtemp.
Možná jsem někdy psal o 8400- tu jsem taky měl, momentálně mám e8500 na fsb 423mhz.