Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s hdd samsung

Dobrý den!
mám problém s novým hdd. Moje základní deska podporuje pouze sata1 což není problém protože když jsem měl hdd maxtor tak se dal přetaktovat jumprem na sata1
Teď jsem si koupil samsung hd502hi na kterem není návod jak ho přetaktovat na sata1
kdykoliv ho připojím tak se nedostanu ani do biosu ani jinam.
nevíte co by se dalo s tím udělat? díky.

A, nas milovany samsung. A chipset sa stavim nejaky VIA alebo este horsia cina :)

Myslim ze budes musiet disk pripojit niekam inam, kde to doska zvlada, a nabootovat nejaky DOS a utilitou od vyrobcu (www.samsung.com) ES-Tool to prepnut. Alebo utility od vyrobcov sa vyskytuju aj na "ultimate boot CD" tak mozes pouzit to, a pozriet sa ci v utilite je moznost prenut to. Samozrejme na PC ktore sa s tym diskom vobec rozbehne.
Alebo si kup novsiu zakl.dosku alebo SATA radic do PCIe apod.

P.S: skus preistotu iny SATA kabel a disk skus strkat do vsetkych SATA portov dosky (je mozne ze 2 SATA su z externeho radica, neviem co mas za dosku)

P.S.2. preistotu skontrolovat ze ci k zakl.doske nie je novsi BIOS (web vyrobcu dosky)