Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista přihlášení přes síť k XP

Dobrý večer, znáte prosím někdo způsob, jak se připojit z notebooku (Vista) k PC (XP Prof.)? Oba počítače jsou v jedné síti, tzn. pod jedním routerem, oba mají nastavenu stejnou prac. skupinu. Vista mi PC s XP najde, ale nemohu se připojit. Mám na každém PC jiná jména a hesla - jejich změnění je pro mne nyní nepřípustné. Při pokusu o připojení to vyhodí chybu a tím končím ("Systém nemůže získat přístup k "jmenopocitace"..."). Předem díky, jsem v časové tísni a toto mne trochu zarazilo - potřebuji tisknout (tiskárna je připojena k XP)...

1. záleží zda máš home verzi windows - přesněji "zjednodušené sdílení".
2. je jedno že máš na každém pc jiné účty - ale když se připojuju, použiju právě ten vzdálený účet.
3. aby to fungovalo, musí být na firewallu povoleno "sdílení souborů a tiskáren" v místní síti.

Vždyť to ta chyba jasně říká: Windows nemůžou získat přístup k \\jmenopocitace. To znamená, že účet, pod kterým se přihlašuješ na místním počítači, nemá dostatečná práva na počítači vzdáleném. Například neexistuje, má jiné heslo...

Pokud účet existuje a má jiné heslo, mělo by tě to vyzvat k zadání hesla. Jestli neexistuje, tak přes to, s normálním nezjednodušeným sdílením, nejede vlak.

Nechápu to, že z XP mi jde se připojit k notebooku bez problému. Vyhodí to jen okno na přihlášení a pak se připojím. Bez jakéhokoli problému. Nové účty dělat nemohu, potřebuju to s těmi, co existují. Xp -> notebook OK, ale notebook -> Xp nic. Kdyby to aspon hodilo okno k prihlaseni, tak je po problemech...