Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spojit pocitace pres dva routery

Zdar na obrazku je sit a doufam, ze je tam vse potrebne, kdyz tak napiste.

PC1 se pripoji na PC2 a do internetu.

PC4 se pripoji na PC1 a do internetu.

PC1 pingne ROUTER 2.

PC1 se nepripoji na PC4 (ani ping).

To same plati samozrejme pro PC2 a PC3.

(ROUTER 2 je telefonu a musi pracovat v rezimu router, v rezimu bridge by to slo, ale ten nechci z jinych duvodu.)

Otazka tedy je jak nastavit, jestli to lze ROUTER 2, aby se PC1 pripojilo na PC4 ?

Tak jsem si s tim jeste hral a zjistoval a proste to nejde.

Mam k tomu ale jeste jeden problem ?

I podle toho co jste tu psali, tak by to melo fungovat takto:

PC4 se pripoji na PC1 a do internetu.

PC1 se nepripoji na PC4.

Ale ja zjistil, ze z PC4 pingnu PC1, ale nepripojim se k nemu - myslim na sdilene slozky ? Ping z PC4 funguje na IP adresu, ale nefunguje pokud zadam jmeno toho PC1.

Proc ?

Pripadne co jsem kde mohl spatne nastavit ?

Jenom obnovuju a ptam se srozumitelneji, proc se z PC4 nedokazu pripojit na PC1 (mam na mysli, ze nevidim PC v siti a nenajde mi to ani nasdilene slozky), kdyz pritom ping funguje ?
- chapu, ze PC nevidim pod jeho nazvem, ale nepripojim se ani kdyz zadam \\192.168.1.101\Sdilene

Jsou dve moznosti:
[http://pc.poradna.net/file/view/395-sit-png]
Na routru2 mate zapnuty NAT:
ping prochazi, protoze pc1 vlastne odpovida adrese 192.168.1.104, pak by bez problemu mely fungovat i ostatni sluzby (pocitace v siti), ale prime pripojeni by melo byt funkcni
Na routru2 neni zapnuty NAT:
ping prochazi, protoze na routru1 je "route 192.168.123.2 gw 192.168.1.104" nebo neco podobneho, na PC1 vsak firewall odmita propustit adresu z jineho rozsahu na sdileni.

Ano, to muze vysvetlovat mnohe. Ten NAT zaroven s nezmenitelnymi pravidly pro pristup z WAN rozhrani na routru2 zase vysvetluje proc se neda dostat na PC4.

EDIT: tuto komunikaci muze take blokovat router2, ze by komunikaci sdileni windows nepoustel ven z WAN rozhrani, i kdyz je to dost nepravdepodobne.

Tak je to vyresene. Z PC4 se uz na PC1 pripojim i na sdileni souboru, bohuzel, proc to predtim neslo a ted to jde, pokud teda zadam IP adresu, nevim. Neco jsem asi udelat musel, ale neuvedomuju si, ze bych neco delal jinak nez v predchazejicim pokusu. (A nechci to potouchle svadet na Visty. :-))