Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát Panasonic DMC-FZ28E-K nebo jiný?

Navazuji na http://pc.poradna.net/q/view/325582-artefakty-na-d igitalnich-fotografiich. Doslat jsem povolení k nákupu :-)

Předběžně uvažuji o Panasonic DMC-FZ28E-K, viz např.: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5939 9
Co mě ale zaráží, jsou nářky (v diskuzích) nad vysokým šumem při jen trošku horších světelných podmínkách. Sice fotím v naprosté většině ve dne, popřípadě doma (a s bleskem), ale nějaké noční snímky tady pořizuji.

Hledal jsem dál, např. Sony Cyber-Shot DSC-H50B viz http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5476 9 nebo Fujifilm FinePix S2000HD viz http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5936 5 nebo OLYMPUS SP-565 UZ viz http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4021753-cz-olympu s-sp565-uz. U nich zase čtu stížnosti na chromatickou aberaci, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Chromatick%C3%A1_aber ace. A u některých není čeština a neumí RAW. Na videu až tak nezáleží, točím HD kamerou, ale 1280*720 se zvukem u Panasonicu potěší.

Nechtěl bych utratit více jak (+/-) 8 tisíc (k tomu nějakou paměťovou kartu, UV filtr... tak tisícovka navrch. Na zrcadlovku to nevyjde.

Tak nevím, co je horší:
1) vyšší šum v horších světělných podmínkách
2) aberace

Prosím majitele Panasoniců (třeba i FZ8 nebo 18, zda by mohli někam (tady?) upnout nějaké snímky v horších světelných podmínkách, respektive ze stativu v noci. Pokud možno v nejlepším rozlišení, s nejmenší jpeg kompresí (raději tedy tiffy nebo rawy). Případně neupravené výřezy.

Díky moc.

Gratuluji, jsem taktéž majitelem Panasonicu FZ-28 stříbrné.Fotí pěkně,videa slušná. Akorát mě občas mrzí přepálená bílá barva ( na to hlavně myslím při focení a dávám si pozor). Ono si můžeš zapnout přepal bílé barvy (a pak ti to ukazuje, kde jsou ty místa přepálená) ale tu fotku už asi stejně neopravíš. Já jsem ten fotoaparát tenkrát sehnal za 7900kč.
Jinak šumění moc nepozoruji. Fotím na to ISO 100.

Problém FZ38 je ten,že má již 11 Mpix., ale plocha čipu zůstala stejná jako u FZ28. Tam už ta zrnitost je určitě více znát.Je to velká škoda,jinak to mohl být kvalitní stroj.

Já bych skočil po FZ38, pokud by byl úplně stejný jako FZ28 a měl třeba jen 7Mpix (že by jednotlivé body nebyly na čipu tak "nahusto", čímž by klesl šum). Přivítalo by to podle mě více obeznámených lidí - jenže reklamama zmasírovaný cool_dav hledí jen na ty pixely. Něco na způsob, kdy je na HiFi-věži za dvaapůl tisíce ze supermarketu napsáno 2x280W.

Jak jsem už někde psal, dostal jsem k tiskárně jako bonus za 1Kč (!) nějaký 5Mpix HP "přístroj", doslova hrůza děs, fotky naprosto katastrofání. Použitelné s přimhouřením obou očí jedině snad jako základ pro úpravu pro rozlišení 640*480.

---
Kupoval jsem černý typ, cena 6990 vč. DPH a jako bonus brašna zadarmo. Asi mezi posledními (objednáno teď ve středu, dnes došel), protože už v nabídce onoho e-shopu není; jedině stříbrný, bez brašny a o 3 stovky dražší.

Já myslím, že jsi učinil dobrou volbu.Zrcadlovka to sice ještě není, ale pěkné fotky to rozhodně má a běžnému uživateli to rozhodně stačí. Já osobně zrcadlovku nechci. To je stativ,fotoaparát,objektiv a dalších x věcí. Kdo se s tím má tahat.

Ať ti fotoaparát slouží dobře.

Díky :beer:

Právě proto, že jsem obyčejný uživatel, jsem do zrcadlovky taky nešel. Abych docílil toho superzoomu, musel bych vypláznout několikanásobně víc (což bych nedal - a vlastně bych na to ani nedostal "bumážku" od manželky :-x) a pak se s tím taky tahat.

Zásadnější fotky míním fotit do RAW. S filmováním moc nepočítám, na to mám kazetovou HD kameru. Cvičně jsem kousek natočil, ale výsledný *mov mi nevzal ani VLC, ani Media Player Classic. QT se mi na PC dávat nechce.

FZ28 je určitě dobrou volbou. Sám se na něj chystám (už delší dobu, ale zatím na to nedošlo - mezitím se objevil nový model). Jistě v diskusi už zaznělo dost na jeho adresu, já jen přiložím odkaz na jeden kvalitní srovnávací test. I když test není úplně aktuální, jistě napoví. Mně z něj s přihlédnutím na všechny hodnocené aspekty vychází Panasonic jako nejlepší volba.
http://www.dpreview.com/reviews/q109superzoomgroup /

//edit: Sakra, co je to za kostlivce, tohle vlákno? :-D

To není kostlivec, to je jen závěrečná chlubilka :-p

Srovnával jsem FZ-28 a FZ-38 a našel jsem vlastně jen dva rozdíly. 38 má o 2Mpix víc (stejně velký čip, čili vyšší riziko zašumění) a má asi modernější stabilizátor (nepředpokládám u sebe jeho velké využití, protože na superzoom snímky budu používat stativ). Proto jsem rád, že jsem na poslední chvíli tu 28 stihl koupit.