Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netiskne mi jedna barva v tiskárně vůbec

Dobrý den. mám tiskárnu Canon Pixma IP4000 donedávna mi bez problémů tiskly všechny barvy, ale zničehonic mi přestala fungovat červená....ale nejde vůbec trysky jsou už čisté jak z výrobny ale netiskne červěně vůbec ani trošku....nevíte někdo co s tím?

1. Ověřit jestli je v cartrigi barva
2. Provést třeba i 15x za sebou čištění hlav
3. Pokud nepomůže a je tiskárna v záruce - reklamovat
4. Pokud není tak rozebrat, vyndat hlavu a vymáchat ji v lázni mydlinkové vody a ze vzdálenosti 20cm profouknout kompresorem
5. Pokud ani toto nepomůže, servis ale asi bude levnější hodit do popelnice a koupit novou :-)