Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatické spuštění XLS makra každou hodinu

Ahoj,
Mám XLS list, v něm několik maker. Rád bych jedno z těchto maker spouštěl pravidelně každou hodinu. XLS list může (a hádám, že i musí) být permanentně otevřený ve virtuálním stroji v Office 2003.

Já sám používám Office 2007, ale jak jsem už uvedl, makro by mělo fungovat i v Office 2003.

No a nevím, jak docílit toho pravidelného každohodinového spuštění - jedná se skutečně o provoz 24/7.

Na netu jsem našel několik návodů, všechny ale byly docela komplikované, s několika dalšími makry jakoby zanořenými do sebe a volajícími se navzájem, připadá mi, že musí existovat elegantnější řešení. Navíc mi nefungovaly, což nepochybně je chyba mezi klávesnicí a židlí, ovšem odhalit jsem ji nedokázal.

Nějaké zásadnější znalosti skriptování nemám, ještě tak si jsem schopen to makro nahrát a následně do něj sáhnout a doladit podle potřeby. Případně očíhnout kus kódu a s pomocí google pochopit, jak funguje.

Díky za jakékoliv tipy.

Uhuh, nebylo by lepší, když už jsou tedy nezbytně nutné excelovské funkce, volat je "zvenku" zkompilovaným VB souborem exe? Případně pokud jde o kopírování pouze dat, použít ADO. Spolehnout se na to, že ten excel nespadne, je hodně naivní. Tohle nebude spolehlivé řešení.