Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybná diakritika v programech

Od té doby, co máme v počítači Windowsy XP, máme některé
programy s chybnou diakritikou (č,ř,ě). Jsou to např. účetnictví Money, Zoner Media Explorer, Clik Tray Calendar, vypalovací program Nero.
Jiné programy, jako Exel, World, Irfan Wiew, mají češtinu v pořádku. Jak se to dá napravit?
[mod]změna kategorie (Kurt)[/mod]

Něco podobného mě potkalo nedávno. A řešení bylo překvapivě jednoduché.

- na ploše kliknout pravým myšítkem a zvolit Vlastnosti.
- záložka Vzhled -> tlačítko Upřesnit
- tam vybrat Položku (podle toho, kde se ti nezobrazuje čeština - jestli např. v menu, ve stavovém řádku, v dialogových oknech...?)
- a vybrat jiný font (zřejmě tam bude nastavená Tahoma, tak místo ní třeba Arial)
- potvrdit OK
- podívat se na program, jestli už se zobrazuje čeština OK
- a pak u mě stačilo zase stejným postupem vrátit zpátky Tahomu a zobrazení bylo už správně česky.

takyto problem som uz niekde pocul a mal to na svedomi nejaky spyware. takze pouzi vsetky zname adaware a spyware programy a ak mas antivir, tak to aj prejdi. predpokladam, ze mozes mat naruseny len ten systemovy font, ktory prave tebou spominane programy pouzivaju. ak by ti nic z toho, co tu bolo spominane nepomohlo, tak sa pokusim najst podobny problem na webe.