Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání: GF4 Ti4600 vs. FX 5600XT

Hoj,
kterou z výše uvedených karet byste zvolili k procesoru PIII 1266MHz, 512MB RAM? Mám k dispozici obě.
První je starší, ale hrubý výkon bude asi vyšší, druhá je zase novější s lepšími funkcemi. Zatím je v daném PC namontována GF4 Ti4600, ale nevím, jestli by se vyplatilo ji měnit za tu FX 5600XT.

Presne tak, kamaradka ma PIII 1GHz, 512 MB RAM a GF FX5500, coz je o dost slabsi karta nez GF FX5600 a kdyz se tam nahodi nejaka hra (napr. Mafie), tak to brzdi procesor.

Ja bych tam dal FX5600, ale tyhle karty myslim trpeli na v ty dobe velky odber a vysoke teploty (pravda dnes bychom se tomu zasmali):-)

Edit: jak ale upozornuje MM tank, pro konkretni zhodnoceni by bylo jeste dobre rici, zda je to 64 bit nebo 128 bit. Ja bych v pripade 128bit okamzite menil, v pripade 64 bit bych velmi vahal.

Ta karta je FX 5600XT.
To XT (narozdíl od Radeonů) u nVidie znamenalo slabší verzi karty, takže s výkonem nevím nevím.
A jestli 64 nebo 128 bit - má to obsazeno celkem 4 čipy z možných osmi. Výrobce je MSI a co jsem vygooglil, tak se jedná o 64bitovou verzi (přesné označení FX5600XT-TD128)
[msi_fx5600xt.jpg]

Měl jsem. Ale odpoledne jsem už odvezl PC zpátky k bráchovi (má to na net a 6 letej synovec na tom hraje pár her). Čekal jsem jednoznačnější odpověď, že jedna z nich je lepší, páč jsem doufal, že někdo bude vědět hnedka. Na větší testy jsem neměl dost času. Šlo mě o to, jestli nový funkce 5600XT vyváží vysokej hrubej výkon té GFTi4600. IMHO je lepší vyšší hrubej výkon vzhledem ke hrám, který lze provozovat na Pentiu III.

Jestli to je jen na net a příležitostně hry (adekvátní PIII) tak bych asi taky volil "hrubý výkon". Tím spíš jestli k tomu není připojený monitor s nějakým náročným rozlišením... Příklad za vše - měl jsem v PC Radeon HD2400 (64bit, 512MB DDR2), při nastavení 1600×1200@100Hz (CRT 22") se na to nedalo koukat, bylo to mázlé; musel jsem nastavit 85Hz. Naskytla se mi grafika nVidia Quadro FX1400 (je z roku cca 2005, 128MB DDR, 256bit) tak jsem jí vzal, a výsledek je nebe a dudy, obraz ostrý jak břitva, v pohodě jedu na 100Hz... Na 3D hry by to asi moc nebylo, ale ty nehraju a jsou mi buřt. Jediná výhoda toho Radeona byl pasivní chladič, tahle je při zátěži (překreslování obřích fotek, 3D zobrazení, video...) docela slyšet. Takže mnohdy nové nerovná se lepší.