Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem info o teplotách

Zdravím. Chtěl jsem si udělat kontrolu teplot v mém notebooku ASUS, ale žádný nepodporoval moje konponenty. Který program použít? Poslední dobou mi jede neustále (i při nečinnosti) větrák na plné otáčky a celkem to ruší při práci. Už jsem uvažoval o koupi chladící podložky, ale nejprve se chci ujistit, že to bude správné řešení. Děkuji. NB: Intel® Pentium® M processor 770: 2.13GHz, 2MB On-Die L2 Cache, 533 MHz, Intel 915 PM Express Chipset, ATI Mobility™ Radeon™ X700, 128MB VRAM.

Doporučoval bych programek Speedfan. mam take notebook asus a fungoval mi spravne. jinak jestli mas pocit, ze ti vetracek bezi na plne otacky neustale, tak ho zkus nejdrive vycistit vcetne odvodnich kanalku a pokud ani to nepomuze, tak bych zkontroloval nastaveni hranic teplot v BIOSu.

speedfan, a skusit aj NHC. Ale ani to nemusi zobrazit ono notebook je specialna vec (a kazdy je iny) a teplotu mera a vetrak reguluje EC co je proprietarna zalezitost vyrobcu NB a na to sa tie programy na mnohych NB nedostanu.
Inac nechapem naco chces merat teplotu, ked sa toci vetrak tak je logicky teplota vyssia ako vtedy ked sa netocil. Co ti pomoze ked uvidis ze tam je 55stupnov? Myslis ze sa potom prestane ten vetrak tocit? :-)

Najprv ries ci ti vibec funguje speedstepping, ovl.panely - system, aku tam mas frekvenciu CPU ked nic nerobis?
ovl.panely - energia: skontroluj ze mas nastaveny profil notebook/prenosny pocitac a nie desktop/stolovy PC (vtedy ide CPU furt na max)
Skontroluj spravcu procesov (ctrl alt del) vytazenie CPU, ci ti nevytazuje CPU na 100% nejaky vir.

tak jsem vyzkoušel SEEDFAN a bohužel se mi zobrazuji pouze čtyři položky:Local Temp:55,Remote Temp:64,HD0:36,Temp1:45. Ostatní nefunguje. Ještě jsem vyzkoušel spustil notebook v chladné místnosti (10stup.)a teploty byly v toleranci. Nastavení ve WIN XP je ok a něco upravovat v biosu se mu pro mé nevelké zkušenosti moc nechce. Taktéž demontáž a čištění větráčku asi vypustím, protože jsem tady nedávno četl něco o statické elektřině a odepsat počítač bych oravdu nechtěl. Asi budu muset při práci používat sluchátka s hudbou.:-)

Teď jsem spustil mobmeter...co přesně znamená položka CHARGE RATE?