Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Autostart programy jak zrušit napořád?

Některé programy se chovají při instalaci velice neslušně. Nejenom rozsévají pomocné prográmky do autostartu bez zeptání, ale po jejich odinstalaci přes startup manažery je tam opět aktivují. To se děje i přes ruční nalezení v registrech. Není to jenom googleupdate.exe, nebo ctfmon.exe, ale mnoho dalších. Existuje někde seznam těcho "drzounů" kteří instalují tuto verbež do systému WinXP?
Prosím zdržet se rady "neinstaluj kde co", protože to se snažím jako první. MSOffice potřebuji k práci, Google chrome sice ne, ale odinstalovat to již nejde.
nějaká rada z praxe?
díky
Petr

Googleupdate se zakazuje v service.msc na disable a stop. Pak bych si odchytil příslušný klíč v registry a nastavil oprávnění u klíče služby na všechny, že můžou pouze číst, ne úplné řízení.
EDIT// nezabrání to spuštění procesu, která nepojede jako služba. :-)

Pokud si to chceš hlídat, použij nějaký watchdog (třeba winpooch)

Z praxe ti poviem ze tak na 90% plati ze sa to da nastavit v tom programe ktory nieco neustale pridava do spusteni, a potom uz ten program tam nebude nic pridavat.
Zvysne 10% staci vyhodit z registry.

Google chrome nemam ani nechcem, ale odinstalovat to urcite ide.