Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odkaz z iframu do parent okna

Mám aplikaci kalkulacka_final.html. Vnitřek je iframe, který běží na našem serveru, obrázky nahoře a po stranách jsou na jiném serveru klienta. Odkazy po stranách nefungují, je to jen atrapa pro ladění.

Klient chce, aby při přechodu na další krok (např. z 1. kroku do 2.) se odroloval nahoru jak iframe, tak i celé okno, aby bylo vidět jeho logo. Mně se podařilo odrolovat jen iframe.

1. Je možné jestliže iframe je na jiném serveru, odrolovat nahoru pomocí js i hlavní okno?
2. Pokud ne, dá se napsat skript, který by byl na serveru klienta, a který by na onload v iframu odroloval hlavní okno nahoru? To by snad mělo jít?

Jestli jsem správně pochopil to s tím rolováním, tak to u mě funguje (Firefox) tak jak chceš. Asi to je vlastnost prohlížeče. A ty to potřebuješ pro IE...?

Ten IFRAME je opravdu dost problematický - nešlo by kalkulačku do stránek vkládat např. pomoci INCLUDE v PHP?

Já potřebuju aby to fungovalo v co nejvíc prohlížečích. Vždyť je to pro běžný lidi, který si budou sjednávat pojištění odpovědnosti za škodu z provozu motorového vozidla a později i další pojištění přes web a pak jim od pojišťovny přijde jen orazítkovaná smlouva. A ti na to mohou lézt třeba i z Unixu. IE je pořád statisticky nejrozšířenější, takže v něm to fungovat musí a navíc ho používají i ti pracovníci klienta, kteří rozhodují o tom, jestli se jim to líbí nebo ne a jestli za to zaplatí nebo ne. V FF to skutečně funguje, jak jsem teď s překvapením zjistila, ale ten bohužel zodpovědní pracovníci klienta nepoužívají :.(.

Nevím proč klient požaduje, aby to bylo v iframu. Možná i z bezpečnostních důvodů, abychom nemohli nějak javascriptem měnit to okolo - autorem webu je někdo jiný než my, my děláme jen to sjednávání smluv on-line.

Jestli by šlo použít include v php si nejsem jistá, tahle aplikace bude na jiným serveru než je web klienta a pochybuju, že se dá includovat něco z jiného serveru.

"Optimalizováno pro Internet Explorer"

Jednou jsem dokonce viděl "pro Operu". Pro FF už jsem to viděl mnohokrát. Podle mě by tam však měl být vždy nápis: "Pokud vám to nefunguje jak má, neumím to udělat - autor". Proč svádět na prohlížeč či na návštěvníka svou lenost či neschopnost? To je jako kdyby někdo udělal silnici a dal tam ceduli: "Optimalizováno pro BMW", jelikož by stavitelé jezdili v těchto autech. :-)