Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antiviry

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně antivirů nainstalovaných v mém počítači. V počítači mám McAfee= pouze na zkušební dobu 60-ti dnů a Avast. Myslíte, že to byl dobrý nápad mít v počítači více antivirů? (z důvodů bezpečnosti) Jestli to nebude dělat následně nějaké problémy s windowsem /vista/. Omlouvám se za možná nelogiku dotazu, počítač využívám minimálně.

Ano bude to dělat problémy. Pokud budou spuštěny u obou štíty (štít chrání v reálném čase), tak se budou mlátit mezi sebou.

Každý antivir má sebou databázi s viry. Jeden antivir se může snažit smazat databázi druhému.

Mcafee mi vyprší za 50 dnů- součástí nového počítače. Vždy jsem používala Avast a nikdy se nenaskytly problémy (předpokládám). A co kdybybych tedy u jednoho z antivirů vypla ten štít (avast?) a potom, až mi vyprší zkušební doba u mcafee, tak bych jej zapla... teda jestli to tak vůbec jde, něco vypnout a pak zapnout

aha? takže odinstalovat... je pravda, že avast mě už několikrát upozornil na vir při stahování. Ale u Mcafee- na internetu jsou již předem otestované stránky (některé) a ještě před stahováním se můžu dozvědět, jestli ten soubor není napadený.

Já mám Avast už poměrně dlouhou dobu a jsem s ním spokojen. Jak si psala stejnak za 50 dní budeš mít opět jen Avast. Tak proč si to nevyřešit hned. Tedka by si akorát rozhodila nastavení a pak by si zase hledala jak to dát zpět. Má rada je odinstalovat Mcafee.

Ok, spoléhám na vás:) Je tedy lepší vypnout rezidentní ochranu u avastu? Nebo u McEfee- ale tam nevím, kde se to vypíná... Mám tedy udělat u avastu,(když rozkliknu to točící áčko dole na liště)- akce s poskytovatelem- ukončit- Tím se ta rezidentní ochrana tedy vypne?