Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký DVD přehrávač do 2000 Kč ?

Ahoj,
potřeboval bych poradit DVD přehrávač - hlavně na DivX + cz titulky.
Zatím mám vyhlídnutý Ferguson D-880HX, ale pro jistotu se ještě ptám - mám ho vzít ?
Nejsem si moc jistý, jestli nestačí D 780 (o pár stokorun levnější předchůdce).Je mezi nima opravdu výraznější rozdíl ? Máte s nimi někdo znějaké zkušenosti ?
(nebo úplně nějaký jiný typ?)

pro mě by byl třeba podstaný rozdíl v tom, že 880 nemá anlogový 5.1 výstup Audio, což pro mě je obrovké mínus. Další 3-4k za zesilovač s převodníkem. Tudíž bych bral starší typ. Otázkou je zda oceníte HDMI, protože pak byste mohl vybírat i z jiné cenové hladiny, případně s kombinací DVBT včetně USB ve stejné cenové hladině.
Recenze 780 : http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=9803&Itemid=98&limit=1&limitstart =0
880:
http://www.digilidi.cz/saga-pokracuje-recenze-ferg uson-d-880 . Co bych nedoporučoval je XORO, bohužel známý 2 x reklamoval dostal jiný a po třetí zpět peníze. Na DIVX titulky byl kanón Cyberhome C465 (procesor Zoran) nám jede doma už řadu let naprosto bez problémů a mechanika úplně tichá. Ovšem nevím, zda něco firma krom DVBT dále vyvíjí.
Ješte USB u staršího je 1.0 nemohu posoudit, zda by byl problém v plynulém přehrátí mpeg2.

Tenhle jsem měl vyhlédnutý už dávno, volal jsem do Acompu,
zda podporuje QPEL/GMC/B-frame a řekli mi, že ne.
Moc se mi tomu nechce věřit, když podporuje DivX Pro,
což by pak automaticky měl umět. Asi seberu CD s nějakým takovým
filmem a rovnou zajdu do jejich místní prodejny,
leda by mi někdo z vás přímo potvrdil, že to funguje.

Rozdíly mezi 780 a 880 nejsou velké, u modelu 780 se chlubí pouze USB,
u 880 už píšou USB 2.0. atd. Bonusové úpravy firmwaru dělá Acomp:

index.aspx

No tak jsem to louskal v originále a ona je tam britská vlaječka...
Předpokládám, že drobné úpravy Acompu nebudou mít vliv zrovna na QPEL,
to bych se dost divil. Kdoví, co to bylo za joudu, se kterým jsem mluvil.

Asi pro něj poběžím, páč mě dost točí, když vrazím DVD se šesti filmy
a někdy jdou jen 2, někdy 3, mám starý KISS.

Toto je testovací CD, kde autoři přichystali sadu videí, kde se testuje schopnost přehrát dané video. Určitě si všimneš, že třeba je použit standardní formát, ale s velmi vysokým bitrate a velikánským obrazem - jestli to stíhá ten jeho "procesor".
dále se testuje rozšíření MPEG 4 - ASP (GMC,Q-PEL, B-Frames), to je takový nadstandard, který umožní plynulejší obraz. Také je tam sada crash videí. Testuje se odolnost playeru (za jak dlouho zatuhne).

Ten ferguson z hlediska přehrání videí a v této cenové hladině je na tom velice dobře. Odmítá přehrát tak videa s velmi vysokým bitrate a velikánským obrazem. Z toho by se posral kdejaký dražší přehrávač.

Našel jsem uživatelskou recenzi :

http://stolni-dvd-prehravace-rekordery.heureka.cz/ ferguson-d-880hx/recenze/

Ferguson D-880HX s nejnovejsim FW v8 neprehral:

video kodeky: S-Mpeg 4 version 2, S-Mpeg 4 version 3, Cinepak by Supermac, MS MPEG-4 v1, MPEG-4 Video, MS MPEG-4 v1, Indeo 3.x, Still Image JPEG DIB, MPEG-4, WMP v8, Motion JPEG, H.264/MPEG-4 AVC

MOV, MKV, FLV, RM, WM, MP4, GIF

audio kodeky: 0x0055 (MP3), 0x0006 (ALAW), 0x0161 (WMA v2), PCM Audio, 0x0161 (WMA v2), 0x0011 (DVI ADPCM), mp4a: MPEG-4 AAC LC

Jine objevene hlasky:

XviD 1.0.3 - GMC neni podporovano

WMP v9 (VC-1 Simple/Main) 856 x 480 - rozliseni neni podporovano - to me dost zaskocilo, takze hranice je nejspis klasicke rozliseni DVD ;[[

1280 x 720 - rozliseni neni podporovano

1920 x 1072 - rozliseni neni podporovano

Co ale prehral: WMV, 3GP, ASF, AVI, DVIX, MPEG, MPG, JPG do velikosti 3072x2304 - vetsi jsem doma nenasel - bohuzel nacitani fotek je strasne pooooomaaaaaaaaleeeeee i pri nastaveni 1sekundy pro prehozeni do dalsiho obrazku, Birtrate 6000kbps bez sekani

Hlavně neber Hyundai. Chodím se školou na praxi kde kontrolujeme výrobky této "firmy" ať už vysavače nebo televize, rádia, dvb-t příjmače i dvd přehrávače a je to fakt hrůza hrůzoucí.. Konkrétně u dvd 1 z 20ti kusů byl funkční, ostatní se buď nezaply nebo se nevysunuly dvířka, u pár kusů dvířka nebyly vůbec atp. A už to, že si Hyundai nechá kontrolovat svoje výrobky od "studentů" druhého ročníku elektroniky, to už lecos napoví..

Shrneme to - za málo peněz, málo muziky.
Na to aby jsi nemusel přikupovat kapesníky, a prášky proti bolení hlavy, si holt budeš muset začít šetřit, protože kvalita stojí víc jak 2000 Kč. N.př. Pionner.
A protože chápu, že každý nemá doma balík, na to co chce, tak tady je rada - rodiče, spolehlivý příbuzný, půjčit si, a dejme tomu po 3-5 stovkách měsíčně vracet.
Nejsi tak bohatý, aby jsi kupoval laciný věci.

No nevím, měl jsem doteď doma Mantu Emporer Neron IV za cca 1500 Kč, a byl jsem docela spokojený jak s obrazem, tak s funkčností.Akorát už dosloužil.
Myslím že na DivX nemá moc smysl investovat do značkového výrobku (už kvůli podpoře těch DivX a cuz titulků, kde to prý nebývá až tak pravidlem).