Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rgb to cmyk

Robil som letáky v zoner calisto a keď som ich mal urobené a prekonvertované do pdf tak som ich chcel dať do tlače na ofsetovú tlačiareň. Tam mi povedali, okrem iného, že to musí byť urobené v cmyku. Ja to mám v rgb. Dá sa nejako jednoducho súbor pdf v rgb prekonvertovať do cmyk?

RGB - red(červená), green(zelená), blue(modrá). Smíšením těchto barevných spekter vznikne bílá (aditivní míšení), odečítáním se dostaneme teoreticky až k černé.
U tisku opáčně to bývá. Používají se doplňkové barvy k barvám RGB, tj. CMY + K
CMYK - cyan(azurová), magenta(purpurová), yellow(žlutá), key (key, někdy uváděno jako blacK, je tzv. neutrální šeď). Cyan + Magenta + Yellow + Key(blacK) jsou barvy stabilizovaného čtyřbarvotisku. Míšením C+M+Y (substraktivní míšení) (i tedy jejich přetiskem, což je dále ovlivněno vlastnostmi papíru a 101 dalšími vlivy) teoreticky dostaneme také černou, prakticky hodně špinavou khaki. Proto je při tisku přidána ještě neutrální šeď (také blacK, někde tomu rovnou špatně říkají černá).
Vezmi si nějakou slušnější lupu a prohlédní si pár fotek v nějakém časopise. Měl by jsi najít tyto jednotlivé barvy (CMYK). Je to tak možná názornější.
Nejen ofsetový tisk, ale každý druh tisku, který se může honosit názvem "tisk", používá CMYK pro tisk barvotisků (samozřejmě neuvažuji tisk přímými barvami Pantone, HKS a jiné výstřednosti, ale o tom řeč nebyla).
Možná jsem někde ustřelil s nějakou tou definicí, ale obecně je to takhle.