Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ATi Sapphire HD 4850 - need help

Zdravím Vás! Mám jeden větší problém, po zapnutí nového PC mi nejde signál do monitoru z HD 4850 a svítí na ní červená dioda. Ostatní se po startu spustí (větráky atp.), Phenom topí do chlazení jako o život a větráku se moc nechce jít do otáček, nevím jestli je to normální stav nebo jsem něco přehlédl nebo špatně zapojil...:-) Zatím se mi nepovedlo pc ani jednou spustit úplně, chystám se ještě jednou rozebrat a znovu poskládat, nicméně kdybyste někdo věděl, jak vyřešit můj problém s grafikou, budu moc vděčný za odpověď. Přidávám ještě info o sestavě: CPU PhenomX4 9550be, chladič Asus TRITON 70, Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066MHz, ATi Sapphire HD 4850 (512mb DDR3), zdroj fortron bluestorm2 530W, deska Gigabyte MA790X-DS4 - AMD 790X.

Předem mockrát díky za pomoc. Martin

Bylo by dobrý mít komponenty na vyzkoušení, zkusit jinou grafiku a jinej monitor. Vyzkoušej oba DVI porty grafiky, pokud v monitoru nemáš DVI konektor, zkontroluj DVI->D-SUB redukci, napájení grafiky bych zkusil rozdělit do dvou větví (pokud teda není ten 6-pin přímo na zdroji).. Je to poskládané z komponent nebo hotové? Asi tam předinstalovaný OS nebude, co?

DVI výstup na mém starém monitoru nemám, používám redukce a oba porty jsou na tom stejně nefunkčně a červená ledka pořád svítí. Nechápu rozdělení napájení grafiky do větví, ze zdroje mi vedou 2 6ti piny pro PCIe, jeden z nich má ještě přídavné dva piny, skusil jsem ještě redukci na klasický 4pin, která byla u grafiky, ale také nic. Objednal jsem jen nové komponenty a skládám je, předinstalovaný OS tedy žádný. Staré komponenty jsem již bohužel prodal :-( Díky za rady.

Hádám, že větrák grafiky jede, takže možnosti jsou:

vadná grafika
vadná deska
vadná paměť
vadná redukce
vadný kabel
vadný monitor

a možná spousta dalších třeba...

Myslím, že nezbývá, než to jedno po druhým odzkoušet. Ještě: pokud zapneš pc, monitor se zapne, alůe hned pak přejde do stand-by, nebo je pořád vypnutej?

Tak to je nářez, jsem netušil, že ta deska bude takovej šmejd :-( hlavně jsem celou sestavu konzultoval a objednával s "profíkem" ze zdejšího servisu, nakonec se zjistí že jsou to vyhozený peníze a paměti pojedou na nízkých frekvencí, skandál!! :-) skusím to, a dám vědět. jedna paměť na 1066 mhz by teda měla šlapat? potom stačí v BIOSu snížit frekvence?

Možná, ještě nikoho neobviňuj :-) Dočet sem se, že phenom s 1066MHz paměťma běží, ale pouze s jedním modulem na kanál. Docela se to řešilo i na Tech Support Fóru i na AMD Users, všichni problémy, zejména s dominatorama... Uvidíš večer, mrkni taky do manuálu k desce, ohledně konkrétních typů pamětí a tak. Ale vypadá to asi na ten downgrade. Nebo spíš nedávej je do dualchannel (do stejný barvy slotů), ale zvlášť (ob díru).

Kdyžtak tady je seznam (výběr z) kompatibilních modulů a režimů:

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/MemorySupport/ motherboard_memory_ga-ma790x-ds4.pdf

Deska asi nebude až tak hrozná, škoda tý kompatibility, no.