Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkcne open adresara, explore ide

XP SP2
Tipujem, ze pc poskodene virusom.
Nefunguje open cecka, decka, open na ine adresare ide. Explore funguje aj na c: aj na d:.
Tipujem, ze nieco ja nahooknute pri pokuse otvorit c a d cez explorer.exe(?). Vlastne si neviem spomenut, ktory soft obsluhuje dvojklik a kde by som pripadny hook mal v registroch hladat.
Nejde ani obnovenie systemu, vyberiem bod obnovy, kliknem na dalsi a nic sa nedeje. To iste v nudzovom.

Yak to bol nakoniec rootkit. Preto ho nezachytil antivir. Ale combofix vyzera na solidny nastroj a zachytil podla vsetkeho uz vsetok sajrajt.
Inak proces, ktory daval pozor a obnovoval vymazane autoruny som odstranil a napriek tomu mali este nejake zalozne riesenie, asi hooknute na explorer.exe aj ked v registrch som nic nevidel.