Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Streamování videa na nevýkonný PC?

Neznám odpověď na dotaz kamaráda: Uvažujme domácnost, vybavenou dostatečně výkonným PC, aby zvládl do domácí wifi sítě streamovat video, který má na disku, kontejner avi, kodek x.264 (h.264). V síti je nevýkonný PC (nezvládající přehrávat takové video) a PDAčko s podporou wifi (802.11b).

Přehraje bez probémů takový slabý PC a PDAčko tento video stream? Čili, stačí na jeho přehrání podstatně nižší výpočetní výkon?

Pavel

IMHO bych řekl, že ne. Pokud to nepřehraje normálně, tak stream s tím nic neudělá.
---
Obecně bych zkusil "zkurvit" video (menší bitrate, menší obrázek, profil 264ky, viz. H.264 profil a level)
Pak bych asi nasadil na klienty Mplayer (na PDA http://www.svethardware.cz/art_doc-E2A8ABDD6E17366 5C12573C4007A5C79.html) je hodně šetrný.
---
Se zkurvením streamu si počkej na džejára.
-----
Lze na těch počítačích přehrát nějaký jůtubák?